Skocz do zawartości
Forum

Co sądzicie o GMO?


Gość Mała__MI

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,
chciałabym rozpocząć dyskusję na temat GMO. Nie wiem czy wiecie ale nasz rząd 8 listopada przegłosował ustawę o GMO, która dopuszcza uprawę takich roślin oraz zezwala na brak oznaczeń na produktach które są wyprodukowane z GMO. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość nitka1273729

Ostatnio boje sie kupowac mrozonej kukurydzy, ziemniaków, buraków. Przeczytalam na stronie o GMO ze te warzywa sa poddawane modyfikacji najczesciej. Bardzo czesto gotuje powyzsze warzywa mojemu synkowi, a maly uwielbia zwlaszcza kukurydze. Tak wiec Huston mamy problem. Czy wydaje wam sie ze w naszej Europie GMO jest wielkim zagrozeniem?

Odnośnik do komentarza
Gość rozżalonamama

niestety ja już odczułam skutki żywności modyfikowanej genetycznie... Moja córka w wieku 6 lat zaczęła rozwijać się nieadekwatnie do swojego wieku. Pojawiły jej się guzki na piersiach wskazujące na to jakoby zaczęła już dojrzewać. Mój strach i to co przeżyliśmy jest nie do opisania, bo przecież jak zobaczyłam guz na piersi córki to pierwsze co pomyślałam - nowotwór! Po badaniach u endokrynologa dowiedziałam się, że to wynik żywności modyfikowanej genetycznie... nie ma się co dziwić, że rak rozwija się w Polsce na potęgę, skoro ma tak sprzyjające warunki do wzrostu... to przykre, że osoby stojące u władzy mają nas za nic...

Odnośnik do komentarza

uwazam ,ze taka zywnosc powinna byc odpowiednio znakowana,bo chyba z calkowitym zakazem sprzedazy takiej zywnosci nikt sie nie zgodzi.oznakowanie jak najbardziej powinno byc,kazdy ma prawo wiedziec co je.nawet w tak potepianym kraju jak rosja wprowadzono zakaz uprawy rosli genetycznie zmodyfikowanych!

Odnośnik do komentarza
Gość Tak dla GMO
W dniu 20.11.2012 o 12:24, Gość Trick napisał:

Moim zdaniem to nie powinno tak być. Ja np nie chcę jeść takiej żywności bo tak naprawdę nie wiem co jęśc. nie bawmy się w bogów bo to jeszcze nigdy nie wyszło na dobre

Więc... "Zabawa" w boga rzeczywiście rzadko dobrze się kończy, lecz... Trzeba przeczytać o GMO. Według mnie to jest duża poprawa jakości życia patrząc na to że nie jest potrzebnych tyle natrysków. W dodatku inżynieria genetyczna wykorzystywana jest też w nowych rasach zwierząt, więc wbrew pozorom temat nie jest nam nowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...