Forum Żywienie i fitness

Co sądzicie o GMO?

~Mała__MI

~Mała__MI

Hejka,
chciałabym rozpocząć dyskusję na temat GMO. Nie wiem czy wiecie ale nasz rząd 8 listopada przegłosował ustawę o GMO, która dopuszcza uprawę takich roślin oraz zezwala na brak oznaczeń na produktach które są wyprodukowane z GMO. Co o tym sądzicie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Trick

~Trick

Moim zdaniem to nie powinno tak być. Ja np nie chcę jeść takiej żywności bo tak naprawdę nie wiem co jęśc. nie bawmy się w bogów bo to jeszcze nigdy nie wyszło na dobre

~nitka1273729

~nitka1273729

Ostatnio boje sie kupowac mrozonej kukurydzy, ziemniaków, buraków. Przeczytalam na stronie o GMO ze te warzywa sa poddawane modyfikacji najczesciej. Bardzo czesto gotuje powyzsze warzywa mojemu synkowi, a maly uwielbia zwlaszcza kukurydze. Tak wiec Huston mamy problem. Czy wydaje wam sie ze w naszej Europie GMO jest wielkim zagrozeniem?

~Mała__MI

~Mała__MI

wszędzie jest wielkim zagrożeniem. Zobacz co się dzieje w Stanach?
Jak już raz wporwadzą GMO to się go nie pozbędziemy bo co zakażemy pszczołom zapylać GMO.

~rozżalonamama

~rozżalonamama

niestety ja już odczułam skutki żywności modyfikowanej genetycznie... Moja córka w wieku 6 lat zaczęła rozwijać się nieadekwatnie do swojego wieku. Pojawiły jej się guzki na piersiach wskazujące na to jakoby zaczęła już dojrzewać. Mój strach i to co przeżyliśmy jest nie do opisania, bo przecież jak zobaczyłam guz na piersi córki to pierwsze co pomyślałam - nowotwór! Po badaniach u endokrynologa dowiedziałam się, że to wynik żywności modyfikowanej genetycznie... nie ma się co dziwić, że rak rozwija się w Polsce na potęgę, skoro ma tak sprzyjające warunki do wzrostu... to przykre, że osoby stojące u władzy mają nas za nic...

~wacekrrr

~wacekrrr

uwazam ,ze taka zywnosc powinna byc odpowiednio znakowana,bo chyba z calkowitym zakazem sprzedazy takiej zywnosci nikt sie nie zgodzi.oznakowanie jak najbardziej powinno byc,kazdy ma prawo wiedziec co je.nawet w tak potepianym kraju jak rosja wprowadzono zakaz uprawy rosli genetycznie zmodyfikowanych!

~Nie dla GMO

~Nie dla GMO

Wiecie po co jest GMO? Bo zwykłej kukurydzy nie da sie opatentowac a kukurydze GMO tak! To droga do niewoli!!! Bo rolnik bedzie pod kontrolą jeszcze większą! Precz z metodami Rockefelera!