Skocz do zawartości
Forum

Jadłospis wyjściowy z diety kopenhaskiej


Gość Aleksandraaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandraaaa

Dzień dobry! Będę bardzo wdzięczna za ocenę przez eksperta jadłospisu. Jutro kończę dietę kopenhaską, przebrnęłam przez nią bez żadnych odstępstw (nawet gumy do żucia). Schudłam i chciałabym nadal chudnąć. Ułożyłam dietę 'wyjściową', gdzie stopniowo zwiększam sobie kalorie, kolejna rozpiska na 2 tygodnie będzie już z większą ilością kalorii. Podczas diety brałam witaminy, teraz mam zamiar nadal je brać, dodatkowo kupiłam musujące witaminki. Poniżej dieta (nie zaznaczyłam, że mam pić conajmniej 1,5l wody, zieloną, czerwoną herbatę):
Dzień 1 i 8
Śniadanie: kubek kawy + 1 kanapka z masłem, szynką, pomidorem, cebulą i szczypiorkiem
Obiad: Jajecznica z białym serem, cebulką i szynką + ogórki kiszone
Podwieczorek: kubek kakao lub kawy mlecznej
Kolacja: kubek jogurtu naturalnego + pestki dyni

Dzień 2 i 9

Śniadanie: Kubek kawy + Omlet z mięsem i papryką
Obiad: Filet drobiowy z gotowanymi warzywami (zielenina; brokuły)
Podwieczorek: kubek kakao lub kawy mlecznej
Kolacja: chudy biały ser z papryką

Dzień 3 i 10

Śniadanie: Kubek kawy + kanapka z masłem, szynką, ogórkiem kiszonym, cebulą i szczypiorkiem
Obiad: chudy wiejski twarożek + świeży owoc
Podwieczorek: kubek kakao lub kawy mlecznej
Kolacja: 2 gotowane jajka, szpinak i mały pomidor
Dzień 4 i 11
Śniadanie: Herbata + Płatki fitness z mlekiem i bakaliami
Obiad: Rybka + strączki
Podwieczorek: Tarta merchewka z jabłkiem
Kolacja: Kakao lub kawa mleczna

Dzień 5 i 12
Śniadanie: Kawa/Herbata, Kaszka manna + owoc
Obiad: Twarożek z papryką i szczypiorkiem
Podwieczorek: Kubuś
Kolacja: Sałatka z chudą szynką, papryką, pomidorem i rzodkiewkami

Dzień 6 i 13
Śniadanie: Kawa + Bułka pełnoziarnista z jajkiem, pomidorem, cebulką
Obiad: Zupa pieczarkowa
Podwieczorek: Grejpfrut
Kolacja: Twarożek z ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem

Dzień 7 i 14
Śniadanie: Kawa + grzanka z serem żółtym, pomidorem i cebulką
Obiad: Łosoś w beszamelu + świeża sałatka warzywna (olimp)
Podwieczorek: Budyń sojowy z łyżeczką kakao (niesłodzony)
Kolacja: Sok warzywny (może być pomidorowy)
Będę wdzięczna za uwagi.

Odnośnik do komentarza

Podczas wychodzenia z każdej diety bardzo ważne jest regularne i podwyższanie kaloryczności swoich posiłków. Musi się ono odbywać w sposób jednostajny. Nie możemy od razu powrócić do dawnych nawyków żywieniowych. Innym bardzo ważnym czynnikiem jest zachowanie regularności spożywania posiłków i utrzymania dobrych nawyków żywieniowych. Jest to bardzo ważne, jeżeli powrócimy do dawnych nawyków, zaczniemy jeść nie regularnie to zmarnujemy tylko swój trud i ciężką pracę.
Dobrym sposobem jest dodawanie po 100 kcal na tydzień. Wychodzenie z diety powinno zająć minimum tyle czasu co się było na diecie.
Twój jadłospis zawiera po pierwsze zbyt duże różnice kaloryczne pomiędzy poszczególnymi dniami oraz wzrost kalorii nie jest jednostajny. Nie powinnaś łączyć pierwszego dnia z 9 itd. Lepiej podzielić ten okres na tygodnie i założyć, że w każdym tygodniu zwiększysz kaloryczność o 100 kcal.
Pamiętaj aby uważać z dalszym odchudzaniem. Dietę kopenhadzką powinno prowadzić się przez 13 dni i powtórzyć ją można po upływie dwóch lat. Proponuje zatem najpierw ustabilizować wagę i potem ewentualnie zastanowić się nad dalszym odchudzaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Lucjanna34

No coż. W diecie tej jadłospis nie jest zbyt skomplikowany bo na przykład tutaj masz podane co powinnaś zjeść na śniadanie obiad oraz kolację:
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru
Obiad: 2 jajka na twardo, 1/2 paczki (szklanka) gotowanego szpinaku lub brokułu, 1 pomidor.
Kolacja: 1 duży befsztyk wołowy (200 g), 5 liści sałaty z łyżką oliwy z oliwek i sokiem z cytryny

Więcej jadłospisów jest na tej stronie: https://zdrowie.tvn.pl/a/dieta-kopenhaska-efekty-jadlospis-i-przepisy
Byłam na tej diecie jakiś czas, faktycznie udało mi się w 2 tygodnie schudnąc ponad 7 kilogramów ale potem bardzo ćwiczyłam aby waga nie powróciła do poprzedniego stanu.Niestety ale w przypadku tej diety jest to bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc to ja się obawiam tych wszystkich diet typu ta, czy Dukana. Słyszałam o nich wiele negatywnych opinii. Myślałam ostatnio o tym jak schudnąć i trafiłam na informacje o diecie opartej o geny Medistore. Jak dla mnie to ona ma sens. Wszystko dla tego, że jadłospis do danej osoby jest tworzony indywidualnie. Na podstawie informacji z DNA.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...