Skocz do zawartości
Forum

Jak zdrowo schudnąć?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i źle czuje sie ze swoim ciałem . Bardzo chciałabym zrzucić co najmniej 15 kg na stałe mam 170 cm wzrostu i waże 80 kg. Bardzo poprosiłambym o zaproponowanie mi skutecznej diety bez efektu jojo którą mogłabym stosować w moim wieku bez ryzyka o swoje zdrowie. Chodzi jeszcze o to że codziennie chodze do szkoły i nie dam rady komponować sobie takich rożnorodnych posiłków chciałabym aby ta dieta była prosta w przygotowaniu ale także skuteczna i trwała. Czekam na rady i osobiste doświadczenia np jeśli ktoś był w podobnej sytuacji i udało mu sie schudnąć niech napisze mi jak to zdziałał? Z góry dziękuje i serdecznie zapraszam do konwersacji :)

Odnośnik do komentarza

To tak mnie się udało schudnąć i jakoś wielkich wyrzeczeń nie robiłam:) Ja postawiłam na ruch - codziennie ćwiczyłam przez 40 minut + spacer do pracy i z pracy. Do tego odstawiłam chleb, smażone a zaczęłam jeść więcej nabiału, warzyw i owoców. Np strasznie polubiłam maślankę jabłko z cynamonem ( takiej czystej to nie tknę), albo jogurt z jabłkiem lub musli albo jednym i drugim.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Deanerys
To tak mnie się udało schudnąć i jakoś wielkich wyrzeczeń nie robiłam:) Ja postawiłam na ruch - codziennie ćwiczyłam przez 40 minut + spacer do pracy i z pracy. Do tego odstawiłam chleb, smażone a zaczęłam jeść więcej nabiału, warzyw i owoców. Np strasznie polubiłam maślankę jabłko z cynamonem ( takiej czystej to nie tknę), albo jogurt z jabłkiem lub musli albo jednym i drugim.

A jakie to były ćwiczenia? I co najważniejsze ile udało ci sie schudnąć?:) Wielkie dzięki za odpowiedź na mój wątek bardzo chciałabym zacząć odchudzanie ale nie wiem jak się za to zabrać :/

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że nie chcesz stosować radykalnych diet, ponieważ w Twoim wieku mogły by one wyrządzić dużo szkód oraz doprowadzić do efektu jojo. Dlatego też chciałabym przedstawić Ci kilka porad jak schudnąć zdrowo i uregulować Twoją wagę:.
1. Postaraj się spożywać od 4 – do 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach. Posiłki powinny być mniejsze, tak aby nie dopuścić do przejadania się. Nie powinnaś także podjadać między nimi. Większa ilość posiłków jedzonych w regularnych odstępach przyspieszy Twoją przemianę materii.Jedząc nie powinnaś się spieszyć. Uczucie sytości pojawia się dopiero po około 15 minutach, im dłużej będziesz przeżuwać tym w rezultacie zjesz mniej.
2. Kolacja powinna być lekki i spożywany na 2-3 godziny przed snem.
3. Pij co najmniej 1 litr wody. Unikaj napojów z dużą ilością cukru takich jak cola, soki dosładzane, fanta, pepsi. Zamiast tego proponuję wodę niegazowaną lub gazowaną, herbatę zieloną lub białą. Napoje powinnaś pić na 2 godziny przed lub po posiłku.
4. Staraj się spożywać dużo pokarmów, które zawierają błonnik. Wpływa on na regulację pracy jelit, a także sprawia, że dłużej czujemy się syci. Produkty które zawierają dużo błonnika to: produkty zbożowe ( otręby, kasze, pieczywo pełnoziarniste tj.: bułki grahamki, chleb pumpernikiel), warzywa ( fasolka szparagowa, fasola, groszek zielony, soczewica, soja), owoce ( np. marakuja, jeżyny, maliny) szczególnie suszone ( morele, śliwki).
5. Unikaj fast foodów, słodyczy, produktów mącznych typu: pyzy, kopytka. Zastąp je lekkimi sałatkami, daniami gotowanymi na parze, posiłkami o niskim indeksie glikemicznym. Staraj się ograniczyć dodatek soli, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Zastąp ją ziołami takimi jak : bazylia, majeranek, tymianek czy rozmaryn.
6.Oprócz prawidłowego odżywiania, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dlatego też proponuję Ci poświęcenie 40 minut dziennie na ćwiczenia fizyczne. Może to być spacer szybkim krokiem, jazda na rowerze lub gdy nie lubisz tego po prostu taniec do ulubionej muzyki. Dobrym sposobem na wzmocnienie mięśni i poprawy sylwetki jest basen. Możesz zapisać się na aerobik w wodzie lub pływanie. Świetnie wzmacnia i rzeźbi mięśnie brzucha i ud, a także ramion, nie obciążając przy tym stawów. Innym wyjściem jest siłownia lub aerobik, gdzie możesz pod okiem fachowca pracować nad swoją sylwetką.
Jeżeli zaś chodzi o efekt jo jo to jeżeli po zakończeniu diety, nie powrócisz do dawnych nawyków żywieniowych oraz będziesz nadal ćwiczyć to nie powinnaś się nim martwić.
Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.

Odnośnik do komentarza

Justyna13
Deanerys
To tak mnie się udało schudnąć i jakoś wielkich wyrzeczeń nie robiłam:) Ja postawiłam na ruch - codziennie ćwiczyłam przez 40 minut + spacer do pracy i z pracy. Do tego odstawiłam chleb, smażone a zaczęłam jeść więcej nabiału, warzyw i owoców. Np strasznie polubiłam maślankę jabłko z cynamonem ( takiej czystej to nie tknę), albo jogurt z jabłkiem lub musli albo jednym i drugim.

A jakie to były ćwiczenia? I co najważniejsze ile udało ci sie schudnąć?:) Wielkie dzięki za odpowiedź na mój wątek bardzo chciałabym zacząć odchudzanie ale nie wiem jak się za to zabrać :/

schudłam:) w przeciągu 3 miesięcy schudłam jakieś 4-5 kg.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam prawie 17 lat, 174cm wzrostu i ważę 57kg. Chciałabym schudnąć ok 4-5kg ale nie wiem jak to zrobić zdrowo i bez efektu jojo. Zaczęłam robić niedawno brzuszki, chodzę na treningi siatkówki oraz oczywiście na wf w szkole. Problemem jest to, że bardzo lubię słodycze, ale myslę że aby mieć upragniona sylwetkę jestem w stanie się poświęcić i przestać je jeść.
Doradzi mi ktoś, co powinnam jeszcze robić ? Nie chcę się głodzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...