Skocz do zawartości
Forum

Jakie jogurty i serki dodać do diety?


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam dietę od znajomej i planuję zacząć się odchudzać. W weekend mam zamiar jechać na duże zakupy i od poniedziałku ruszyć pełną parą. :) Robię właśnie listę zakupów i zastanawiam się jakie jogurty i serki mam zakupić? Na co zwrócić uwagę? A może macie jakieś polecane produkty mleczarskie zdrowe, smaczne i dietetyczne? Tyle tego jest w lodówkach, że nie potrafię się zdecydować. Chętnie przygarnę też inne pomysły co zakupić na awaryjny moment, gdy najdzie mnie ochota na coś słodkiego (co najmniej raz dziennie mnie nachodzi i zwykle jej ulegam :( ).

Odnośnik do komentarza

No to tak:
1. Serek wiejski light albo zwykły. W sklepach są dostępne czyste lub z róznymi dodatkami:)
2. Jogurt naturalny - można do niego dolać soku z malin jak nadejdzie chwila słabości
3. galaretki - są mało kaloryczne a doskonale się sprawdzają na ochotę na coś słodkiego.
4. Nie kupuj jogurtów do picia - zobacz osbie ile one cukru mają.
5. Ja np kupuje maślankę i jem razem z płatkami:)

Odnośnik do komentarza

najpierw napisz jaki masz cel , bo jak masz zamiar tylko zrzucić kg to możesz więcej ale jak chcesz się pozbyć TT to będzie już inna sprawa .Kolejna sprawa nie opieraj diety na serach tylko na mięsie no chyba że nie jesz wogóle , jeśli jesz to musisz się zaprzyjaźnić z piersią z kurczaka i rybami jak łosoś , mintaj czy dorsz , sery białe chude też ale co najwyżej 1 dziennie .
Ale dobra najpierw zrób sobie bilans kaloryczny następnie zrób taką diete żebyś dostarczała białko ok 2g/kg masy ciała , ogólnie powinno to być mniej więcej tak :
40% białko 50% węgle i ok 10% tłuszcze najlepiej zwierzęce tzn. z ryb.

Odnośnik do komentarza

Galaretki uwielbiam, więc to świetny pomysł. Z łososiem czy piersią kurczaka też nie powinnam mieć problemu. A pytanie za 100 punktów - mogę jeść pesto? Jest dość tłuste, ale kiedyś słyszałam, że można jeść pesto np. z gotowanym na parze kurczakiem. Co powinnam odstawić? Alkohol, słodycze (:<), fast foody, przetworzoną żywność, napoje gazowane...kawę też? A! I pytanie co do jogurtu, kiedyś słyszałam, że najzdrowsze dla organizmu są jogurty i serki naturalne, która mają wysoką zawartość białka w sobie. Mam się tym kierować przy wyborze produktów?

Odnośnik do komentarza

Polecam twarożek Emilki - ma 0% tłuszczu i cukru. W smaku nijaki jak to twaróg dlatego łączę go ze smakowym jogurtem, rzodkiewką albo jakimś owocem.
Uważaj na lighty!! Przeważnie mają zamiast cukru aspartan którego a- organizm nie trawi (cukier wydali/spali, aspartan - nie), co w konsekwencji b- jest przyczyną raka mózgu i SM (jestem na medycynie więc trochę siedzę w temacie).
Pij duuuużo wody. Nie tyle aby zapach żołądek ale aby oczyścić organizm który zwariuje gdy zmienisz mu dietę. Woda ma gigantyczne znaczenie. Jeśli nie żal ci 10 zł. zrób sobie podst. badanie moczu przed i po 3-4 tyg. diety.
Powodzenia w walce z oponkami, sama jestem po kilku tygodniach Dukana ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za wskazówki. :) Twarożku Emilii nigdy nie widziałam w sklepie, nie jest to przypadkiem coś regionalnego? Koleżanka od której mam dietę poleciła mi naturalnego lekkiego Bielucha, podobno smaczny i zdrowy. Będę szukać w sklepach i tego i tego. :) Kawy pewnie nie odstawię. A wodę piję od zawsze, więc jestem już przyzwyczajona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...