Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla sportowca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 23 lata, 192 cm wzrostu a moja obecna waga to 115kg. Optymalna waga dla mnie to 100kg niestety wakacyjna praca nieco mnie utuczyła. Trenuję piłkę ręczną, obecnie 4 razy w tygodniu, w wolnych chwilach lubię pobiegać, oprócz tego wykonuję proste ćwiczenia domowe takie jak pompki oraz ABS na brzuch. Nie mam specjalnej diety, nie jem na noc, jedynie po treningu 100 gramów chudego sera z cynamonem.
Proszę o porady co powinienem jeść oraz jakie ćwiczenia wykonywać przez cały dzień aby w miarę szybko wrócić do optymalnej wagi nie tracąc przy tym siły na wieczorne treningi. Moim celem jest dobra kondycja, odpowiednia waga i niezła sylwetka.
Pozdrawiam
Maciek

Odnośnik do komentarza

Mi też ciężko z tym było, ale zdecydowałem się jednak na jedzenie przygotowywane przez katering WygodnaDieta i to mi było najbardziej na rękę. Wszystkie 5 posiłków przywożą mi codziennie rano do pracy i mam wyliczone kalorie, tyle ile potrzebuję to jem. Waga juz od dłuższego czasu stoi na idealnym poziomie ;)

Odnośnik do komentarza

Polecam dietę od Fitness Catering. Mam dietę o nazwie Masa, wcześniej byłem na diecie Six pack. Jedna i druga świetnie się sprawdziły u mnie, jeśli chodzi budowanie masy mięśniowej. Dodatkowym plusem jest fakt, że jedzenie jest smaczne i przyrządzone że świeżych produktów. U mnie się to świetnie sprawdziło.

Odnośnik do komentarza

Brałam pod uwage przez jakis czas taki katering, potem jednak postanowilam z niego zrezygnować z uwagi na jego cenę. Jedzenie takie tanie nie jest i nie mogłabym sobie pozwolić na wydawanie 2000 zł na jedzenie miesięcznie. Samodzielnie również mozna skomponowac sobie zdrową dietę. Polecam
rezygnację z czerwonego mięsa na rzecz mięsa białego
chleb razowy zamiast chleba białego
picie dużych ilości samej wody
oraz rezygnację ze slodyczy, co może się wydawać trudne jednak im dłużej nie będziecie ich jedli to tym mniej będzie Was do słodyczy ciągnęło.
Polecam zajrzeć sobie rownież na stronę:
https://swiatsupli.pl/pl/105-sosy-dietetyczne

W sklepie można kupić dietetyczne słodkie sosy, którymi mozna spokojnie zastąpić słodycze.

Odnośnik do komentarza

Trzeba jeść z głową, w pewnym momencie nabawilem się zaburzenia odżywiania, które przejawialo się tym, że potrafiłem nie iść na trening bo nie miałem odpowiedniej bazy kalorycznej.

Zatem jeść zdrowo, ale nie katować sie to nie są przygotowania do olimpiady.

Jeśli szukacie wartościowych suplementów, polecam poczytać sobie o terapii mitochondrialnej dr Kucery:

https://karnozyna.com/

W pewnym wieku można odczuwać niedobory Karnozyny w organizmie.Terapia poprawia regenerację organizmu jak równeiż poprawia jego wytrzymalość. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli interesuje Cię zdrowe odżywianie i budowanie masy mięśniowej, to na pewno przydadzą Ci się takie artykuły, jak https://anetaflorczyk.net/produkty-bogate-bialko/ o produktach bogatych w białko. Znajdziesz tam listę różnych propozycji, które mają odpowiednią ilość białka. Co ma szczególnie duże znaczenie kiedy chcesz zwiększyć swoją masę mięśniową. Dowiesz się również, jakie ilości białka trzeba spożywać dziennie, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Artykuł jest napisany w sposób przystępny i łatwy do zrozumienia, także będąc na początku swojej zmiany fizycznej na pewno warto z niego po prostu korzystać. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...