Forum Żywienie i fitness

Dieta dla sportowca

Gonzi

Gonzi

Witam.
Mam 23 lata, 192 cm wzrostu a moja obecna waga to 115kg. Optymalna waga dla mnie to 100kg niestety wakacyjna praca nieco mnie utuczyła. Trenuję piłkę ręczną, obecnie 4 razy w tygodniu, w wolnych chwilach lubię pobiegać, oprócz tego wykonuję proste ćwiczenia domowe takie jak pompki oraz ABS na brzuch. Nie mam specjalnej diety, nie jem na noc, jedynie po treningu 100 gramów chudego sera z cynamonem.
Proszę o porady co powinienem jeść oraz jakie ćwiczenia wykonywać przez cały dzień aby w miarę szybko wrócić do optymalnej wagi nie tracąc przy tym siły na wieczorne treningi. Moim celem jest dobra kondycja, odpowiednia waga i niezła sylwetka.
Pozdrawiam
Maciek

87719 gonzi Mężczyzna, 30 lat, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~zagubilamsie

~zagubilamsie

hej. ćwiczę 5 razy w tygodniu po 50 min tzw. dywanówek. 20min cardio, 20min modelujących, 10min rozciągania. czy dla utrzymania wagi powinnam jeść więcej? jak zdefiniować obecną aktywność fizyczną?

~Lawendowa

~Lawendowa

policz sobie ze wzoru ile powinnaś jeść kalorii a potem rozłóż to na posiłki .

~Orzech laskowy

~Orzech laskowy

przy takich ćwiczeniach to Ci dieta nie jest potrzebna... wystaczy, że będziesz się zdrowo odżywiać.

~lipcowa30

~lipcowa30

ja mam dietę sportową od cateringu wysmakowani.waw.pl i jest super - smaczna, idealnie zbilansowana, odpowiednia ilość kcal

matiD

matiD

Mi też ciężko z tym było, ale zdecydowałem się jednak na jedzenie przygotowywane przez katering WygodnaDieta i to mi było najbardziej na rękę. Wszystkie 5 posiłków przywożą mi codziennie rano do pracy i mam wyliczone kalorie, tyle ile potrzebuję to jem. Waga juz od dłuższego czasu stoi na idealnym poziomie ;)

208217 matid Mężczyzna, 38 lat, Bydgoszcz
~martnaw3

~martnaw3

Dieta sportowca powinna być bogata w białko i węglowodany. Wysiłek fizyczny w dużym stopniu zwiększa też zapotrzebowanie na aminokwasy, dlatego warto je suplementować, tu masz duży wybór: https://activus-sport.pl/pl/c/Aminokwasy/69 Dostarczając Aminokwasy BCAA przyśpieszysz regenerację mięśni i
poprawisz wyniki sportowe.

~Arturur

~Arturur

Polecam dietę od Fitness Catering. Mam dietę o nazwie Masa, wcześniej byłem na diecie Six pack. Jedna i druga świetnie się sprawdziły u mnie, jeśli chodzi budowanie masy mięśniowej. Dodatkowym plusem jest fakt, że jedzenie jest smaczne i przyrządzone że świeżych produktów. U mnie się to świetnie sprawdziło.

~Tertelia

~Tertelia

Brałam pod uwage przez jakis czas taki katering, potem jednak postanowilam z niego zrezygnować z uwagi na jego cenę. Jedzenie takie tanie nie jest i nie mogłabym sobie pozwolić na wydawanie 2000 zł na jedzenie miesięcznie. Samodzielnie również mozna skomponowac sobie zdrową dietę. Polecam
rezygnację z czerwonego mięsa na rzecz mięsa białego
chleb razowy zamiast chleba białego
picie dużych ilości samej wody
oraz rezygnację ze slodyczy, co może się wydawać trudne jednak im dłużej nie będziecie ich jedli to tym mniej będzie Was do słodyczy ciągnęło.
Polecam zajrzeć sobie rownież na stronę:
https://swiatsupli.pl/pl/105-sosy-dietetyczne

W sklepie można kupić dietetyczne słodkie sosy, którymi mozna spokojnie zastąpić słodycze.