Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 18-latki z nadwagą


Gość Sfrustrowana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sfrustrowana

Jestem kobietą, mam 18 lat, 164 cm i ważę 68 kg. Nie potrafię na siebie patrzeć. Codziennie płaczę po nocach, bo nie mogę zaakceptować swojego ciała. Każda próba podjęcia diety kończy się fiaskiem. Jestem w ostatniej klasie liceum i w tym roku szkolnym (luty) wypada moja studniówka. Chciałabym zrzucić 12 kg, żebym mogła spojrzeć normalnie w lustro. Mój dzień wygląda w ten sposób, że wstaję o 5:50, nie zjadam śniadania w domu, ale jem pełnoziarnisty chleb z sałatą, pomidorem, plasterkiem szynki, serem i rzodkiewką w szkole, po czym wracam do domu ok. godz. 16:30, jem obiad i dodatkowo zapycham wszystko słodyczami. Nie mam czasu na jakieś wymyślne ćwiczenia, więc ograniczam się tylko do codziennych spacerów. Bardzo proszę eksperta o dobranie dla mnie diety, bo naprawdę dłużej tego wszystkiego nie wytrzymam.

Odnośnik do komentarza

po pierwsze jedz śniadania bo to śniadanie budzi metabolizm i go rozkręca. Po drugie jesz zbyt mało co to jest sałatka i obiad. Powinnaś jeść 4-5 posiłków, to tez rozkręci metabolizm. Małych ale w miarę regularnych. Po trzecie ogranicz słodycze, przecież wiesz że one są kaloryczne, to samo tyczy się fast foodów, kolorowych napoi gazowanych itp. Spacery są dobrym pomysłem jesli tempo ich jest odpowiednie, chodź jak najszybszym tempem ale takim aby nie dostać zadyszki. Możesz do tego kupić sobie kijki do nordic walkingu jak chcesz.

Odnośnik do komentarza

Kochana po pierwsze przestań się nad sobą użalać ;)
Przeczytaj to klik klik
I zastanów się czy nie możesz tej negatywnej energii i frustracji przełożyć na fajne efekty, na ZMIANĘ STYLU ŻYCIA. Bo dieta niewiele zdziała, będziesz odliczała dni do jej zakończenia i z chęcią sięgniesz po colę i sterty chipsów.
Zwróć uwagę na to co jesz! Twoje ciało to Twoja świątynia, twoja inwestycja czy naprawdę chcesz traktować siebie jak śmietnik? Nie chcesz iść na siłownię? Kup karnet na basen, ćwicz w domu czy to z Ewą Chodakowską czy Tiffany Rothe. Wysiadaj dwa przystanki wcześniej i spaceruj. Dasz radę tylko skończ się dołować!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Popełniasz podstawowy błąd nie jedząc śniadań. Śniadanie jest bardzo ważne. Drugi błąd to zbyt duże przerwy pomiędzy i zbyt mała ilość posiłków. Powinnaś jeść 5 małych posiłków co 3 godziny. Tak by ostatni posiłek wypadał na 2-3 godziny przed snem. Do tego nie powinnaś podjadać pomiędzy nimi. Śniadanie jedz w przeciągu 30-40 minut od wstania z łóżka. Po 3 godzinach spożywaj II śniadanie w postaci np małego jogurtu i jabłka.
Ogranicz ilość słodyczy, fast foodów, przekąski typu chipsy i kolorowych napoi gazowanych. Zastąp je warzywami i owocami ( warzywa bez ograniczeń, owoce 2 -3 razy dziennie).
Oprócz spacerów radziłabym trochę podnieść swoją aktywność. Na pewno dasz radę wygospodarować dodatkowe 30 minut na ćwiczenia? Aby spacer przyniósł odpowiednie korzyści musisz chodzić z odpowiednim tempem. Powinno ono być szybkie ale takie aby po zaprzestaniu marszu móc spokojnie rozmawiać bez zadyszki. Możesz podczas spaceru uprawiać marszo biegi, polegające na naprzemiennym maszerowaniu i biegu. Na początku więcej czasu maszeruj. Na początku ćwiczeń więcej czasu będziesz maszerować a mniej biegać, lecz w miarę polepszenia się kondycji te proporcje powinny ulec odwróceniu.
Nie poddawaj się. Zrzucanie wagi to nie jest proces na tydzień czy dwa. Efekty mogą być widoczne po dość długim czasie. Jeśli chcesz łatwo zauważyć zmiany polecam na początku walki zmierzenie się w newralgicznych punktach. Takie pomiary wykonuj co tydzień, łatwiej w ten sposób zobaczysz efekty i co wpłynie na większą motywację.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość niecierpliwa9669

Witam, mam niecałe 18 lat. Do tej pory nie narzekałam na swoją figurę ale ostatnio przytyłam i bardzo zle sie z tym czuję. Moje BMI jest prawidłowe gdyz przy wzroscie 168cm ważę 56kg. Zauwazyłam na przykladzie mojego brata i taty, ze w moja rodzina ma tendencje do naglego tycia - własnie w moim wieku. Nie chcę do tego dopuścić. Zdaje sobie sprawe z tego,ze z pospiechu, braku czasu nie jem regularnych posiłków. Najczęsciej szybkie sniadania, niezdrowe przekąski.. coś czym się 'zapcham'. Chciałabym dowiedzieć się jaką dietę mam zastosować aby zdrowo zrzucić na wadze. Od dwóch lat przytyłam 4 kg. POMOCY.:) z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja waga ciała jest idealna i nie potrzebujesz żadnej diety odchudzającej. Wystarczy, że będziesz aktywna i zmienisz nawyki żywieniowe. Przejdź na zdrową dietę opierającą się na regularnych posiłkach co 2-3 godziny. Nie podjadaj pomiędzy nimi. Unikaj słodyczy, fast foodów i wysokokalorycznych przekąsek i napojów. Zamiast drożdżówki czy cebularza wybieraj jogurt czy owoc lub kanapkę z chleba razowego z szynką i pomidorem czy innym warzywem. Ćwicz 30-60 minut dziennie. To powinno wystarczyć aby utrzymać prawidłową wagę.

Odnośnik do komentarza
Gość helpme894

Witam. Mam 18 lat i od dłuższego czasu staram się schudnąć, lecz bez najmniejszego efektu, Przy wzroście 169 cm moja waga osiągnęła aż 81 kg. Próbowałam zdrowo się odżywiać, ale przychodził tak zwany kryzys i wszystkie moja starania legły w gruzach. Jednak od 1 marca biorę się za siebie. Chcę zapisać się na zumbę, ponieważ prowadzę dość osiadły tryb życia - w szkole siedzenie, w domu siedzenie i brak jakiegokolwiek ruchu- ewentualnie do sklepu po coś dobrego), Niestety moim największym problemem jest to, że kiedy nie widzę szybko jakichkolwiek efektów bardzo szybko się zniechęcam, Próbowałam jakiś diet, ale zwykle kończyło się na 4 dniu. Ciężko mi jest również ułożyć sobie jadłospis. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 18 lat i 178 cm wzrostu oraz wagę ok. 100 kg. Chciałbym spróbować zrzucić do wakacji chociaż z 15 kg. Staram się nie jadać w fast-foodach, z napojami kolorowymi różnie to bywa. Rano zjadam 3-4 kromki pieczywa z wędlina/serami różnych rodzai ew. czasami jajecznica czy cos takiego. W szkole nie jadam zwykle nic. Czasami wodę gazowaną. W domu potem koło 16-17 jem obiad zwykle z dwóch dań. Czasami kotlety/spaghetti/ryż z duszonymi polędwiczkami czy kaszę, ziemniaki także często. Kolację jadam najpóźniej o 20 i zjadam 2-3 kanapki lub nie jem wcale. Ogólnie to na wf'ach jestem aktywny. Jak jest pogoda jeżdzę na rowerze, gram w piłkę nożną co najmniej raz w tygodniu. Miałem robione badania na tarczycę i mam zawyżone TSH ( powinno być ok. 0.9 a mam ponad 3.0 ) Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam, Jan.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Mam 18 lat, ważę 100 kg i mam 170 wzrostu. Bardzo mi to przeszkadza, chciałabym coś z tym zrobić niestety nie mam pojęcia jak... Czytałam na necie mnóstwo porad, ćwiczeń, jednak ja nie chcę wyrobić sobie mięśni a schudnąć. Ok 30-40 kg byłoby idealnie... Wiem, że to potrwa ok roku, jestem na to przygotowana. Proszę was o pomoc. Mam już dość drwinek osób ze szkoły i dość nie mieszczenia się w ubrania, chcę być szczupła.

Odnośnik do komentarza

Witaj! Niestety ale bez ćwiczeń i odpowiedniej diety ( nie głodówki! ) się nie obejdzie. Ćwiczenia są po to aby ujędrnić ciało! Wyobraź sobie jak skóra będzie wyglądać jeżeli chcesz stracić tyle kg. Udaj się do dietetyka, który ułoży Ci odpowiednią dietę oraz do clubu fitness, gdzie trener dobierze Ci odpowiednie ćwiczenia. Głowa do góry! życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość nocnypotwor

witam.mam 18 lat niestety od zawsze byłam osoba która miała kilka a nawet kilkanaście kg więcej. Niestety jestem dosyć niska około 166cm a ważne około 80kg. A oto mój typowy dzień: pobudka o 6,30 zaraz potem jem 1 kromke chleba czasami jest to chleb wielozbozowy czasami niestety biały z szynką. Potem koło 11 jem drugie śniadanie (taka samą kanapkę jak na śniadanie). Potem koło.godziny 16 jem obiad są to różne posiłki zawsze obiad jest jedno daniowy. Na kolację zazwyczaj nie jem nic lub czasami owoc. Staram się chociaż z 30minut poświęcić na ćwiczenia chodź czasami bywa ciężko. Niestety często jem.słodycze w tak zwane gorsze dni.Proszę o poradę nie szukam sposobu aby schudnac w dwa tygodnie bo to raczej nie możliwe ale chce zasięgnąć porady eksperta który powie mi co muszę zmienić. Proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...