Forum Żywienie i fitness

Kawa Arabica czy Robusta?

~koler

~koler

Zastanawiam się która kawa jest zdrowsza Arabica czy Robusta? Czy może ich mieszanki? Lepiej kupować kawę zmieloną, czy ziarnistą i samemu w domu mielić? Czy to jest jakaś różnica? Chcę znaleźć receptę na najzdrowszą kawę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

lolaaa1254

lolaaa1254

Nie będę mówić, że nie pijam Robusty, ale zdecydowanie Arabica moim zdaniem jest lepsza. Ja w kawie doceniam smak i aromat, a te uzyskamy mieląc kawę przed samym zaparzeniem, więc dobrze również jest zainwestować w młynek. Bardzo lubię taką kawę, jej aromat unosi się w całym domu. A wy jaką lubicie?

85056 lolaaa1254 Kobieta, 26 lat, Żary
~Mała__MI

~Mała__MI

No to Robusta jest bardziej aromatyczna moim zdaniem, ma bardzie czekoladowy smak i jest mocniejsza:)

~Komecha

~Komecha

dla mnie np Arabika jest zbyt kwaśna, wolę jak w kawie mam domieszki robusty bo wtedy ma taki głębszy smak

~irad

~irad

bo kawę pije się z mlekiem by kwasota kawy się zmieniszyła i by organizm nie tracił przy tym aż tak dużo magnezu czy żelaza.
Poza tym wszystkie kawy już gotowe to jest najgorsze syfy.
Najlepsza jest sama zmielona kawa w domu, najlepszy smak i aromat

lolaaa1254

lolaaa1254

Kupiłam dzisiaj bardzo dobrą kawę! nazywa się Cellini Prestigo 100% Arabica. To jest kawa nie zmielona, w ziarenkach. Parzyłam ją w ekspresie! Jest niesamowita i jak pachnie, wyśmienicie! Polecam ! Kupcie i przekonajcie się! Więc smacznego smakowanie nowej kawuni:)

85056 lolaaa1254 Kobieta, 26 lat, Żary
PawiePiórko

PawiePiórko

szczerze to z tego co mi wiadomo wszyscy kipperzy kawy nie zalecają jej picia z mlekiem bo mleko zabija smak kawy. Chyba że mówimy o kawie podawanej jako latte

--

Nie możemy być odporni na ból, jeśli mamy coś, co żal by nam było utracić

287 pawiepiorko Kobieta, 32 lata, Lublin
~irad

~irad

mleka zmniejsza kawsote kawy, zalecane jest pić kawę z mlekiem!! ja również próbowąłem Cellini i naprawdę smak ma niesamowity, nie do porównania z inną kawą.
Przy tym chyba jedna z najzdrowszych kaw jest

Ayaka23

Ayaka23

ja znam tą kawę co piszecie, u mnie w pracy jest kupowana, faktycznie dobra, wcześniej mieliśmy Lavazzę to ta chyba lepsza, nie wiem dokładnie jaka jest u nas, na pewno mielona i na pewno Cellini. Dobrze wiedzieć, że zdrowa, bo trochę jej piję.

27922 ayaka23 Kobieta, 38 lat, Radom
~felicja42

~felicja42

Kawę pijemy z mlekiem bo mleko wykazuje działanie alkalizujące i w ten sposób mamy utrzymana równowagę kwasowo - zasadową

~boniak

~boniak

ja jak nie mogę się zdecydowac to mam pełne zaufanie do obsługi w skepie kawaiherbata24. nie raz mi pomagali w wyborze jakiegoś określonego gatunku czy to kawy czy herbaty. a osobiście wolę arabike :)