Forum Żywienie i fitness

Ile makasymalnie można schudnąć przez tydzień?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Prawidłowe tempo chudnięcia nie zagrażające zdrowiu wynosi od 0,7 do 1 kg na tydzień. W innym przypadku może dojść do powstania niedoborów witamin, mikro i makroelementów co może powodować powstanie chorób.

25 kamila-okulska Kobieta, 33 lata, Lublin
~Komercha

~Komercha

no max to kilogram bo potem mozna mieć efekt jo jo a to już nie jest fajne. Więc nie ma co próbować schudnąć więcej i ryzykować

~Sha sha

~Sha sha

no potem efekt jo jo murowany jak ”edziesz więcej chudła. Lepiej wolniej i dłużej niż szybko i krótko bo w taki sposób uzyskamy tylko krótkotrwały efekt

~Dietetyk mario

~Dietetyk mario

Jak to mowi przysłowie ''Łatwo przyszło łatwo poszło"
Lepiej stawiać małe kroki i cele, bo gdy postawimy sobie na celu schudnąć 10 kg tkanki tłuszczowej w tydzień to na pewno tego nie osiągniemy chyba, że będzie to woda i mięśnie. Najlepiej pomnożyć wage ciała przez 24 i ten wynik to zapotrzebowanie kaloryczne podstawowe i jeśli chcesz zchudnąć to ten wynik to twoje kalorie dzienne plus do tego jakiś trening i efekt masz jak w banku. Będzie powoli schodził tłuszcz i np. raz w tygodniu zrób sobie ''Wolne'' i zjedz np. czekoladę lub chipsy, to na co masz ochotę ale w racjonalnej ilości żeby nie był to kg czekolady tylko tabliczka i do tego zrób w tym dniu dłuższy trening kardio i po sprawie. Przez to będziesz dobrze nastawiona bo wiesz że możesz raz w tygodniu ''Urozmaicić '' dietę. Jeśli będziesz się głodować to lepiej sobie odpuść.

~....qqqqqqqqqq

~....qqqqqqqqqq

Dietety Mario, to....o kurcze dla mnie 1440 kal, to tyle co duza czekolada z orzechami i nic wiecej? Na samej czekoladzie nie da sie przezyc:-(

~zinna

~zinna

Dodatkowe kilogramy? Ćwieczenia? Diety? Miałam podobny problem, tyle, że ja po 4 miesiącach zobaczyłam, że to nic nie daje, a zapał miałam tym razem wielki, serio! I kombinacje alpejskie straszne przy tym, siłownia, ostra dieta, rygorystyczne godziny jedzenia etc i co? I przez 4 miechy 3 kg, prawie niezauważalne w obwodzie ani po ciuchach ;/ Teraz trochę wyluzowałam, nie jem tak rygorystycznie, trochę więcej ruchu, rower ale też mam Adipex RS (zamawiałam u Honoraty polecam :)) U mnie ruszyło metabolizm, nastąpiła redukcja wagi i tłumienie poczucia głodu. Więc może i podziała u Ciebie!

NH_Ursus

NH_Ursus

Prawidłowa utrata kilogramów na tydzień waha się w granicach od 0,5 do 1kg.
Pozdrawiamy
Centrum Dietetyczne Naturhouse Ursus

222987 nh-ursus Kobieta, 27 lat, Warszawa
~Dremde

~Dremde

Na szczęście dba o mnie brat, który intensywnie ćwiczy by zdobyć wymarzoną pracę w BOR. Kupił mi już piłkę do ćwiczeń ale moje ulubione ćwiczenie to... leżenie na niej Bardzo rozluźniające i rozciągajace plecy ale postanowił jeszcze zainwestować w drążek rozporowy, który montuje się w drzwiach. Sam ma taki u siebie w mieszkaniu i bardzo go chwali- podobno brzuch można wyrobić na nim błyskawicznie. Ćwiczenia są raczej ciężkie bo wymagają silnych ramion i nóg, ale to kwestia wprawy. Do tego rozciąga obolały kręgosłup więc myśle, że skuszę sie na tą formę aktywności.
Jak na razie skupiam się na ćwiczeniach brzucha http://kobietabyc.com/jak-schudnac-z-brzucha-dzieki-cwiczeniom-i-diecie/