Skocz do zawartości
Forum

Czy cynamon szkodzi?


Gość eko-ja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim! Uwielbiam cynamon, tzn. wszystko lubie z cynamonem: placki, kawe, nalesniki, ciasta..Ostatnio moja kolezanka mi powiedziala, ze cynamon szkodzi w jakis tam ilosciach i ze nie mozna spozywac go zaczesto. Czy to prawda i czemu moze zaszkodzic?

Odnośnik do komentarza

To znaczy ona mowila tak, ze jak zaduzo cynamonu, to wtedy mozna zlekka sie otruc. Niestety, nie mam z nia teraz kontaktu (a bylam kiedys w gosciach i tam wlasnie robilam kawe i poprosilam cynamon;-), a nie pamietam dokladnie czemu to ma szkodzic...

Odnośnik do komentarza

no chyba żadna przesada nie jest fajna;
dobre jest to, że ta "mania" jest na punkcie cynamonu a nie np. chipsów czy coli. nie warto jednak zapominać, że nadmierne spożywanie nawet zdrowych produktów, niestety, nie służy zdrowiu.

Odnośnik do komentarza

Cynamon, zanany nam bardziej jako przyprawa nadająca intensywny smak i zapach ma także właściwości zdrowotne. Łagodzi ona dolegliwości trawienne i zapobiega nudnościom, wzdęciom, biegunkom. Ale przede wszystkim działa bakteriobójczo, zawiera również dużo przeciwutleniaczy i pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi,co jest szczególnie ważne dla cukrzyków. Antyoksydanty z kolei zawarte w cynamonie przeciwdziałają powstawaniu szkodliwych rodników, a także spowalniają proces starzenia się komórek, zapobiegają chorobom serca i układu krwionośnego oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.
Inną zaletą cynamonu jest to że odświeża on oddech. Gumy do żucia z dodatkiem aldehydu cynamonowego, odświeżają i redukują nieprzyjemny oddech, a także zmniejszają ilość bakterii w jamie ustnej.

Odnośnik do komentarza

Złośliwa, cynamonowa guma do żucia jest świetna.
Co do umiłowania cynamonu. Solidaryzuje się z autorka tematu i tez mogłabym dodawać go do wszystkiego. Jak robiłam sobie garam masalę (zgodnie z informacjami z książki Michaela Bootha jedz, módl się, jedz), to zmniejszyłam ilość kminu rzymskiego, którego nie lubię i zwiększyłam ilość cynamonu... wyszło znakomicie:D Nie sądzę, by ilości kulinarne mogły zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza

Nadmierne stosowanie cynamonu, może uszkadzać wątrobę i nerki, co wiąże się z wysoką zawartością kumaryny w tej przyprawie. Najwięcej tej substancji, znajduje się w chińskim cynamonie kasja (Cinnamomum cassia), a najmniej w cynamonie z Cejlonu (Cinnamomum verum).

- wygląd laski:
cynamon KASJA jest skręcony w pojedyncze i gładkie laski,
a cynamon cejloński zwija się po obu stronach kory, tworząc „dwururkę”, w przekroju przypominającą cygaro

- kolor zmielonej kory:
cynamon KASJA ma ciemny kolor, podbarwiony na rdzawo lub czerwono,
a cynamon cejloński ma barwę jasną, żółtobrązową

- smak przyprawy:
cynamon KASJA ma nieprzyjemny, piekący i cierpki smak,
a cynamon cejloński ma delikatny, słodkawo-korzenny smak, lekko piekący

Odnośnik do komentarza

Piszący ten artykuł winien napisać czy szkodzi , Anię może szkodzić , wódka również może szkodzić, cukier również może szkodzić  , są tysiące produktów , które mogą szkodzić. Ale jeżeli zapłacimy odpowiednią kasę to naukowcy udowodnią że to wszystko ściema .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...