Skocz do zawartości
Forum

Dieta w proszku


Gość Chusteczkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chusteczkaa

Bardzo popularne są teraz diety w proszku, z których przygotowuje się gotowe posiłki, przekąski. Czy taka dieta jest bezpieczna dla organizmu? Nie ma przy niej jakichś niedoborów? Stosował ktoś taką dietę, jakie były efekty?

Odnośnik do komentarza
Gość Jowitka10

Wydaje mi się, że jesteście tak sceptycznie do tego nastawieni tylko ze względu na to, że autorka wątku użyła sformułowania 'w proszku' zamiast np. 'gotowe posiłki do samodzielnego sporządzania'. Co prawda jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, ale jeśli taka dieta miałaby mi naprawdę pomóc w utracie wagi to pewnie bym spróbowała, oby tylko zawierała wszystko czego potrzebuję, bo tak jak wspomniała Chusteczka - obawiałabym się niedoborów.
Wiem że moje koleżanki nałogowo kupują takie specyfiki na odchudzanie się i coś im to daje, jednak łączą to ze sportem.

Odnośnik do komentarza
Gość girl with a tatoo

Chodzi tez moze i te kawy, napoje na odchudzanie? w takich jakby saszetkach? oj, cos slabo w to wierze...Moze to dieta dla leniwych, kupujesz proszek, zalewarz woda i chudniesz?;-) Raczej po takim czyms pol dnia przesiadujesz w kibelku..

Odnośnik do komentarza

Ja wiem o jakiego typu dietę Ci chodzi :) Z tego przygotowuje się posiłki, pełnowartościowe tyle że z mniejszą zawartością kalorii. Dieta jest bezpieczna i dosyć szybko można uzyskać pożądany rezultat , bez efektu jojo:)

Odnośnik do komentarza
Gość ciekawskamuszka

Nie nazwałabym tego dietą dla leniwych :/ Teraz mnóstwo osób ma problem z wagą bo żyją w ciągłym biegu, żywią się w fast foodach albo jedzeniem na wynos więc taka gotowa mieszanka do sporządzenia posiłku to jakaś zdrowsza alternatywa. A jeśli przy tym ma nam jeszcze pomóc w zrzuceniu paru zbędnych kilogramów to czemu by nie spróbować.Z pewnością lepsze to niż połykanie podejrzanych pęczniejących w żołądku pastylek odchudzających.

Odnośnik do komentarza

No to was zaskoczę, ponieważ ja stosowałam taką dietę 'w proszku' 14a vital. Sformułowanie to jest beznadziejne. To jest po prostu skomponowana mieszanka roślinnych aminokwasów, minerałów, witamin itp. Z tej mieszanki można przygotowywać posiłki, nawet całkowicie zastępując normalne dania. Na dłuższą metę staje się to nieco monotematyczne, więc często się od tego odchodzi i stosuje się raz-dwa razy dziennie. Ale uwierzcie mi, że efekty są. Stosowałam ją przez 2 miesiące i schudłam 5kg, nie ma efektu jojo. Nie oszukujmy się, ponieważ bez ruchu nie osiągnęłabym tego. Ale przy wcześniej stosowanych dietach i ruchu też mi się to nie udało.

Odnośnik do komentarza

Ktoś wyżej pisał, że przez dwa miesiące schudł na tym 5 kg. Ok, ale ja, jak i moi znajomi na normalnej diecie chudliśmy 4kg(przy dużym wysiłku fizycznym nawet 5kg) ale miesięcznie. Nawet przyjęte jest, że zdrowe chudnięcie to 1kg tygodniowo. więc na logikę, czy nie lepiej jeść zdrowo smacznie i nie chemicznie i chudnąć więcej?
I osoby, które to stosują sądzą, że po odstawieniu nic nie wróci? eh, naiwność...
Zbyt szanuję swoje zdrowie żeby 'raczyć się' takim specyfikami.

Odnośnik do komentarza

Ja stosuje teraz 42 Vital Niskokaloryczna dieta roślinna od Aliness i przyznam ze naprawd czuje sie bardzo dobrze, widze ze działa i naprawde chyba wczesniej stosując rózne diety nie czułam sie tak najedzona i pełna energii.

Odnośnik do komentarza

Stosuje Vital 42, zamiast kolacji i śniadania (wtedy nie podjadam co mi w ręce wpadnie ;) ), obiad jem normalnie.
Spadłem z 99 na 94 kg (3 tygodnie) i czuję się naprawdę fajnie. Efekt jojo : 1 tydzień na all w Grecji i skok wagi z 94 na 95 kg (oczywiście bez Vitala na wyjeździe), tak że ciężko mówić o chwilowym efekcie. Dla mnie fajna sprawa zakładając że dużo pracuję i ciężko mi zadbać o kulturę jedzenia :(.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...