Skocz do zawartości
Forum

Na czym polega weganizm?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, troche to wyglada na jakies zboczenie, bo doczytalam, ze wykluczaja tez miod, nabial i tez nie nosza futra, skory, czyli sa tez takimi jakby eko i greenpeace. Nie wiem, ale mysle ze to przesada, mieso jest nam potrzebne

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałam, to zwolennicy weganizmu dąż do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia, czyli nie kupują rowniz kosmetykow i ubrań powstalych z odzwierzecych surowcow, moim zdaniem to troche przesada ale jesli im sie podoba to czemu nie, w koncu nic zlego oni nie robia nawet odwrotnie - chronia przyrode

Odnośnik do komentarza

Weganizm to styl życia kierujący się zasadą że każda istota czuje i zabijanie ( nawet humanitarne) jest niesprawiedliwe. Weganie nie jedzą mięsa ani produktów odzwierzęcych
( żelatyna, miód, mleko) ale także nie kupują kosmetyków, ani odzieży do wyrobu której zabite zostały zwierzęta. nie wykorzystują zatem także jedwabiu i wełny.
Dieta wegan opiera się zatem na produktach pochodzenia roślinnego.Podstawą diety są warzywa, owoce oraz zboża. Do tego grzyby i rośliny strączkowe oraz orzechy.

Odnośnik do komentarza

dla mnie weganizm to jest przegięcie, jeszcze potrafię zrozumieć wegetarianizm ale weganizm już nie. Po za tym żeby pozyskać wełnę czy jedwab wcale nie trzeba zabijać .... ale cóz rózni ludzie rózne potrzeby

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

jest wiecej niz ci sie wydaje. Szkoda ze wypowiadaja tu sie bardzo ograniczone nie doedukowane dzieci ;)
Puszka.pl - zobacz sobie jak weganie nie mają co jeść.
Kosmetyki nietestowane? Jest wiecej niz Ci sie wyddaje, Ziaja, Bielenda, Joanna..
No ale lepiej przeciez powiedziec ze to przesadza i miec gdzies wszystko.
http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM Polecam, oglądnijcie, zobaczcie esej pytań, i wtedy zacznijcie tworzyć jakiekolwiek myśli - przynajmniej będzie PODSTAWA.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem to nie jest przegiecie to jest racjonalne zywienie i nie tylko myslenie egoistyczne ze zjem bo mi sie podoba ale tez myslenie o zwierzetach. przegieciem jest jedzenie byle czego i nie zastanawianie sie nad tym ile te zwierze cierpialo, to jest egoizm i samolubstwo dla wlasnej proznosci. ja jestem jak najbardziej za wegetarianizmem i weganizmem chociaz jeszcze nie przeszlam taka diete. a to ze ktos sie pyta na czym polega weganizm swiadczy o jego malej bystrosci ze nie umie korzystac z google i wikipedii i tak oczywistej rzeczy nie wie tak rozglasnianej ostatnio

Odnośnik do komentarza

Pisanie, że dieta wegańska to przesada i że weganie nie mają co jeść nie świadczy zbyt dobrze o inteligencji. Wystarczy się doedukować, a nie pisać takie głupoty.
Przemysł mleczarski jest okrutnym przemysłem, w skrócie wygląda to tak, że krowy sztucznie się zapładnia, żeby urodziły młode (chyba nikt z was nie myśli, że krowa daje mleko przez całe życie), kiedy rodzi cielaczki zabierane są do rzeźni a mleko, które jest dla nich przeznaczone zabiera się krowie, po to, żeby ludzie mogli się nim opychać. Nie mówiąc o warunkach, w jakich żyje krowa.
Produkcja wełny wygląda w ten sposób, że: ,,Parę tygodni po urodzeniu, jagniętom przekłuwa się uszy i obcina ogony, a większość samców jest wykastrowanych -wszystko bez znieczulenia. Strzyżenie nie jest wcale lepsze, chodzi tu o szybkość, a nie precyzję, i to często prowadzi do krwawych okaleczeń. Za kilka lat zostaną wysłane do rzeźni".
Natomiast użytkownik Złośliwa nie wie chyba za dużo o produkcji jedwabiu, skoro według niej nie trzeba wtedy zabijać zwierząt. Proszę się doedukować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...