Skocz do zawartości
Forum

Wasza ulubiona woda mineralna


Rekomendowane odpowiedzi

Wracajac do tematu, to dla mnie nie ma zadnego znaczenia pochodzenie wody i jej skladniki, za zwyczaj to jest tak ze ide kolo tych polek szukam najtansza, no bo to dla mnie jest troche glupie wydawac kase na wode, a ostatnio kupilam sobie filtr i pije z kranu ;P

Odnośnik do komentarza

w sumie ja mam takie samo podejście, że nie kupuje wody, bo chyba bym musiała wydawać na nią dodatkową stówę tygodniowo, bo trochę jej wypijam. Ostatnio czytałam na temat wody i jest tak że producenci filtrów radzą kupić filtr i pić filtrowaną bo wtedy się oszczędza tyle i tyle i ma się czystą wodę zdatną do picia. w innym miejscu było napisane że wodę powinno sie przegotować i gotować ją parę minut tak jak ja to robię. W jeszcze innym miejscu czytałam, że tylko mineralna, bo filtr nie oczyści ze wszystkiego, a przegotowywanie wody ją nie tylko odsyfia ale tez odtlenia. Jeszcze gdzie indziej piszą że woda odfiltrowana jest pozbawiona jakichś składników i najlepiej to kupić jakiś jonizator do wody czy odkwaszacz czy co tam jeszcze. A ja w tym wszystkim widzę jedno że każdy chce zarobić i pisze to co mu wygodnie.

Odnośnik do komentarza

ja tam łykam jakiś magnez i witaminy i w zasadzie to się nie przejmuje że w wodzie tego nie mam. Dzisiaj jeszcze czytałam, że dobrze jest wodę przegotować, zamrozić do postaci lodu i ją rozmrozić i dopiero pić. Ponoć na Syberii piją taką wodę z płatów lodu i dłużej żyją.
Może się trochę przestawię na wodę z kranu przefiltrowaną, bo tak wczoraj popróbowałam i ma jednak trochę lepszy smak niż ta przegotowana. Oczywiście trzeba sie upewnić jeszcze co nam leci z kranu, ale ostatnio mąż mi mówił że u nas jak robili badania to jest w miarę czysta ta woda. Chlorem też nie zajeżdża, ale ja tam i tak jak filtrowałam przed gotowaniem to przelewałam do dzbana czy do gara niech odstoi trochę a dopiero potem gotowałam.

Odnośnik do komentarza
Gość From Siberia

NikMag, ale sie normalne usmialam czytajac twoj post jak piszesz ze ludzie z Syberii pija wode z platow lodu :D:D wlasnie jestem z Syberii (w Polsce studiuje od trzech lat) i na prawde rozne rzeczy slyszalam o Syberii i myslalam ze juz nic mnie nie zdziwi, ale widze ze sie mylilam, nastepnym razem jesli nie nie posiadasz wystarczajacej wiedzy na jakis temat to lepiej nie pisz, bo mozesz glupio wygladac. Pozdrawiam z Syberii (teraz wlasnie gorącej :P)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...