Skocz do zawartości
Forum

Siemię lniane a odchudzanie


Gość kueczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym żebyście mnie upewnili jak to w końcu jest z tym cudem. Kupiłam sobie jakiś czas temu siemię( całe, bo wiem, że zmielone mija się z celem, poniewaz traci na wartości) no i w celu wzmocnienia organizmu, oczyszczenia jelit itp zrobiłam sobie kisielek zgodnie z tym co pisało na opakownaiu, jednak nie wiem wyszło za gęstę i nie umiałam tego przełknąć. Nie smakowało mi, więc zaczęłam dosypywać sobie do jugurtów( w jogurtach ze zbożami tez jest nie raz siemię w całych ziarenkach), ale czy to coś da? Całe ziarenka przelatują dosłownie przez organizm i nic nam to nie da, wic trzeba je zmielić przez spozyciem określoną ilość. Ale ja nie posiadam młynka i zastanawiam się czy nie można ich poprostu schrupać/gryźć? Przecież wtedy już nie będą w caości, tylko taka paćka się zrobi w buzi. To nie to samo jak zmielone młynkiem? :)
I nurtuje mnie też fakt, że gdy siemię się rozgryzie w buzi to w połączeniu ze śliną wytwarza sie trucizn- cyjanogen(chyba tak to sie nazywa), ale w małej ilości jest nie szkodliwa. Czy na pewno?

Odnośnik do komentarza

wiesz cyjanowodór zawierają też pestki jabłka a jednak aby od nich umrzeć to nie wiem ile musiałabyś ich zjeść. Tak iwęc wydaje mi się to bezpieczne. co do dodawania siemienia do jogurtów to ja tak robiła i jakoś było ok. Co do popijania tego kiślu to mi to nawet rozwodnione przez gardło nie chciało przejść bo taki glut się zrobił i jakoś mnie to obrzydzało i gardłó mi się amo zaciskało

Odnośnik do komentarza

dziewczyny siemie lniane was nie zatruje bo cyjanowodór wytwarza się tylko powtarzam tylko w komórkach rakowych i zabija je dlatego warto to zajadać. Można też kupić olej lniany i olej z dyni ale tylko w sklepach ze zdrową żywnością nie w markecie. Dobry olej lniany ma 3-4 miesiące ważności i naj leprzy jest ten do diety dr. Budwig. Warto o tym poczytać. Mam propozycje: zmiel siemie i obrane pestki dyni ( 6-8 łyżeczek i 20-30 pestek} dodaj kefir, banana lub jakikolwiek lubisz owoc, zmiksuj i wypij. Olej mieszaj z serkiem 0%. Niebo w gębie i samo zdrowie. I naprawdę pomaga schudnąć. Jedna prośba starajcie się nie kupować siemia GMO bo taki traficie w markecie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Trochę inwencji i siemię lniane może być smaczne. Najlepiej zmielić np. w młynku do kawy porcję siemienia, Trzy łyżeczki zmielonego siemienia + 1/4 szklanki wody i łyżeczka miodu. Nie dość,że zdrowe, to jeszcze smaczne

Odnośnik do komentarza

Ale poco wy to wszyscy jecie i pijecie? Jest obrzydliwe ... nie zaprzeczę w leczeniu wrzodów żołądka owszem pomaga ale nie trzeba go pic non stop. Pamietam ze kiedys jak na wsi mieliśmy cielaki to dawało im sie siemie gotowane zeby szybciej na wadze przybrały, albo małym prosiakom na tucz.
Na dodatek piszecie ze jecie je mielone na surowo.. a czytaliście ze surowe jest cyjanogenne? co oznacza ze wiecej szkód w organizmie robi niż pomaga... ale co mnie to.. skoro to takie modne to wsuwajcie , ja bym przeczytala tez o efektach ubocznych i niepożądanych tego co spożywam.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich, ja też piję codziennie rano siemię od dwóch miesięcy, zalewam półtorej łyżeczki (mielonego) gorącą wodą do pełności szklanki, mieszając co jakiś czas aż zgęstnieje i przestygnie. Jak dla mnie smak kojarzy mi się z ugotowaną kaszą manną na wodzie. A jeśli chodzi o odchudzanie to siemię+dieta+zielona herbata+ruch i efekt jest.
Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Siemie lniane można zakupić zarówno zmielone jak i w całych nasionkach.
Siemię w nasionkach działa drażniąco na perystaltykę jelit, natomiast zmielone działa wyłącznie poślizgowo.
Jedno i drugie jest bogatym źródłem witamin i kwasów omega 3. Wiele osób uważa jednak, że w formie zmielonej jest mniej wartościowe, z uwagi na utlenienie wielu składników.
Siemię działa wspomagająco i osłonowo w problemach żołądkowych i jelitowych.
Jest też wysokokaloryczne.
Ja polecam łyżkę siemienia z wodą i miodem.

Dieta 4u Katowice zajrzyj na moją stronę www.

Odnośnik do komentarza
Gość Kornelkaelka

pytanie jest - co to znaczy pomaga w odchudzaniu? olej z siemienia lnianego ma tyle samo kcal co olej słonecznikowy, jasne ma więcej witamin i jest dużo zdrowszy ale przytyjesz od niego w taki sam sposób jak od innego produktu kalorycznego.

Odnośnik do komentarza

siemie usprawnia system trawienny. nie zawsze trzeba liczyc kalorie :) ja jestem wlasnie na 5-dniowym detoksie koktajlowym. Oczywiscie konsultowalam to z dietetykiem. Do koktajlu na sniadanie dodaje lyzeczke siemienia. dodatkowo wspieram proces kuracja dicopeg 10g bo moim najwiekszym problemem sa zaparcia i slaba przemiana materii. Efekty juz widze a to dopiero trzeci dzien :)

Odnośnik do komentarza

Siemię lniane ma dobre dzialanie na odchudzanie. Z uwagi na swój dobry wpływ na system trawienia:
https://zdrowie.tvn.pl/a/siemie-lniane-na-wlosy-odchudzanie-i-gardlo-wlasciwosci-siemienia-lnianego-i-stosowanie
reguluje biegunki oraz zaparcia
dzała osłonowo na żołądek
zmniejsza zgagę
na odchudzanie wpływa pozytywnie dlatego, że usprawnia trawienie i daje uczucie sytości po jedzeniu na dłużej,

Sama po prostu dodaję siemię lniane do owsianki z rana.Po takim śniadaniu czuję się o wiele lepiej. I jestem najedzona!

Odnośnik do komentarza

U mnie w diecie, przewaga białek i tłuszczy, mocne ograniczenie węglowodanów występuje ten olej lniany http://www.omegakwasy.pl/ i doceniam naprawdę, bo smakuje solidnie, czuć pozytywny wpływ, bo nawet mniejsza ociężałość, wypróżnianie regularne. A wiem, że to od oleju. Nauczyłam się ze wszystkim stosować, nawet do kanapki czasami, jakąś sałatkę spryskam. Jeszcze sobie dokupiłam do aplikacji taki mały lejek, żeby z kaloriami nie przesadzić. Warto regularnie, bo organizm na tym zyskuje.

Odnośnik do komentarza

Akurat tutaj jak najbardziej mogę sie zgodzić, że ma ono bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i oczywiście odchudzanie. Dlatego też warto szukać przepisów w których jest wykorzystane. Według mnie jedną z takich idealnych opcji na śniadanie są keto bułki z siemienia lnianego, które zawierają dużo błonnika i białka, a jednocześnie mają niski indeks glikemiczny. Nawet nasze dzieciaki je uwielbiają, także na pewno z tego przepisu nie będę rezygnowała :D

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jest mnóstwo świetnych przepisów wykorzystujących siemię lniane. Ja muszę przyznać, że mi szczególnie smakuje chleb z siemienia lnianego, które zawiera mnóstwo błonnika i jest mega smaczne. Idealna opcja do śniadania i w końcu udało mi się też męża namówić na to, aby zaczął w końcu zdrowo jeść i coraz więcej razem gotujemy i przygotowujemy nasze keto posiłki. Przyznam, że na tej diecie czuję się naprawdę dobrze. Pozdrawiam serdecznie, zdrówka życzę :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...