Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, żeby urosnąć?


Gość xo...xo

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety nic nie da się zrobić. Masz jeszcze trochę czasu aby urosnąć, ale nie sądzę aby to byłó 7cm. Może ze 3 cm uda ci się urosnąć. po za tym wcale nie jesteś taka niska mam koleżankę która ma 155 cm. Ale nie przejmuj się pamiętaj małe jest piękne:)

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość SickAngel

Wzrost jest w głównej mierze zależny od hormonu somatotropiny.
Jeśli zależy Ci na tym by urosnąć możesz udać się do lekarza,a on może ci ten hormon przepisać na receptę,bądź może ci doradzić jakie pokarmy możesz spożywać by tego hormonu organizm wydzielał więcej i w naturalny sposób.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie masz 15 lat jest to wiek w którym twój organizm nadal rośnie , ja jak byłem w troszeczke młodszy tzn. 14 lat miałem mierzyłem 152 cm i w ciągu jednego roku urosłem 16 cm , ale jesli rzeczywiście bardzo ci na tym zależy to zacznij od najprostszego , więcej warzyw , owoców , porządnie się wysypiaj pij więcej mleka , a co do hormonu wzrostu lekarz nie przypisze ci tego jeśli nie będzie miał jakiegoś powodu do tego , tak więc jeśli tylko to twój sorki kaprys nie przypisze ci go .

Odnośnik do komentarza

nic nie jest przesądzone, ja mam w rodzinie takie osoby że rodzice oboje są niscy a dzieci wysokie (żeby nie było to od razu napisze że dzieci podobne do tatusiów). Na przykład mój wujek ma 2 wysokich synów, sam jest niski i żona też jest niska, ale jego ojciec i rodzeństwo jego żony są wysocy. Moja ciotka też ma 2 synów którzy dopiero przed osiemnastką zaczęli rosnąć i też oboje rodzice to 1,6 m w kapeluszu ale geny w rodzinie też różne. Z kolei moja najlepsza kumpela z liceum była bardzo niska 153 cm i tak jej zostało, a jej brat 180 i siostra 170, rodzice też tak koło 170 cm. Jeszcze może urośniesz.

Odnośnik do komentarza

Ludzie, nie wciskajcie ciemnoty, że od pływania i grania w kosza się rośnie.
Wzrost, to zależy tylko i wyłącznie od uwarunkowań genetycznych. Tyle urośniesz, ile masz w genach zapisane. Wiadomo, jakieś śladowe ilości mm zależy od tego, jak Ci sylwetka się rozwinie (np. skrzywienie kręgosłupa, wady postawy) + odżywianie i styl życia, ale to będą MILIMETRY.
Moja żona ma 155 cm jest ładna i jakoś żyje. Nie wzrost jest ważny. Przy taki wzroście, fajnej figurze, jędrnym ciałku, zadbanej powierzchowności i przede wszystkim bogatej i ciekawej osobowości, ciepłym wnętrzu możesz być super kobietą! Nie wzrost się liczy! (w sumie figura też, bo znam przystojniaków, którzy latali za laskami a na koniec wybrali sobie dziewczynę o przeciętnej urodzie, ale mające to coś w środku i niewidoczne na pierwszy rzut oka).

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat i wzrostu 158 chciałabym mieć 170 , czy jest to możliwe moja mama ma 164 a tata 176 , moi dziadkowie mieli 179 i 173 , a babcie : 167 i 171 . Jest to mozliwe przy moim przypadku , bo gram w siatkówkę i chciałabym byc o drobinę większa . żeby dostać się do kadetek i juniorek ???

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

to przeczytaj to co jest wyżej..... Matko nic nie możesz zrobić, jeśli nie jesteś chory to żebyś nie wiem co robiła to nic nie zrobisz. Ile masz mieć wzrostu tyle będziesz miała. TO genetyka tego nie przeskoczysz......

Odnośnik do komentarza
Gość xxxxxxxxxxxxxxx

Moi drodzy, co wy się tak swoim wzrostem przejmujecie, macie dobry wzrost. Co ja mam powiedzieć? Mam prawie 16 lat i wzrostu 150 cm. Gdybym przejmowała się tak jak wy, to nie wiem co by się stało:) Małe jest pięknie, pamiętajcie!:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...