Skocz do zawartości
Forum

Szybkie i dietetyczne dania


Gość natalia-natalka

Rekomendowane odpowiedzi

w 15 minut to ja robie schabowe z ziemniakami, ale hm... kroisz sałate najlepiej pekinke, ogórka, pomidor, cebulka, kukurydza - sałatka
kotlety sojowe:
gotujesz kotlety sojowe az beda miekkie - 15 min tak samo kalafior i bulka tarta, w 15 min mozesz tez kupic sobie jakas wedline lub kielbase razem z cebula podsmazyc na patelni do tego np pieczarki :) to juz troche bardziej kaloryczne

Odnośnik do komentarza

Polecam ryż z warzywami może nie w 15 minut ale bardzo dobre , burgery z tuńczyka tak samo się robi jak mielone tylko z tuńczyka , zupa brokułowa , makaron z serem białym jest dobre na diete , makaron ze szpinakiem ,gotowana pierś z kurczaka z warzywami , oj jest tego wiele ale na początek chyba ci wystarczy .

Odnośnik do komentarza

makaron nie jest taki nie dietetyczny jak się mu przypisuje. Przykładowo 100 g "ugotowanego" spagetti ma jakieś 130 Kcal, dostarcza przy tym białko i węglowodany, żadnych pustych kalorii. Tylko najczęściej sie go miesza z wysokokalorycznymi sosami i wtedy takie danie jest kaloryczne. Jak chcesz to sobie policz.

Odnośnik do komentarza

Dobrym sposobem na posiłek w pracy jest wcześniejsze ugotowanie go w domu. Jeżeli w Twojej pracy jest dostęp do kuchni to wystarczy taki posiłek tylko wtedy odgrzać co zajmuje znacząco mniej czasu niż gotowanie go od podstaw. W pracy sprawdzają się wszelkie zupy, najlepsze są te typu zupa krem, ponieważ nie musimy wtedy martwić się o ryż czy makaron do zupy. Innym pomysłem mogą być różnego rodzaju sałatki czy surówki, robione ze świeżych warzyw.
Kolejnym pomysłem są dania z garmażerki.Jeżeli masz zaufaną garmażerkę, to możesz w niej wykupić obiady. Ale lepszym i na pewno tańszym rozwiązaniem jest gotowanie dzień wcześniej posiłków i przynoszenie ich do pracy. W sprzedaży mamy całą gamę pojemników do przechowywania żywności. Zupy możesz przynosić do pracy nawet w termosie, który dodatkowo będzie podtrzymywał ciepło.

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilla36

Skoro nie masz czasu na gotowanie dietetycznych dań, może pomyślisz nad cateringiem dietetycznym?Portal www Jakiepudelko oferuje taki catering w rozsądnej cenie. Dania podobno nie tylko są dietetyczne, ale także bardzo smaczne więc warto spróbować niż gotować sobie coś na szybko, co nie koniecznie musi być zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Gość bettttke

No sama ostatnio staram się coraz zdrowiej odżywiać oraz zwracam uwagę na to co jem. W zimie trochę się zapuściłam oraz nie patrzyłam na to co jadłam, ale teraz chciałabym o siebie trochę zadbac przed latem :)

Polecam Ci tę zapiekankę:
https://netto.pl/teraz-w-netto/blog/zapiekanka-z-ziemniakami/

Mega prosta do przygotowania oraz niskokaloryczna. Ziemniaki w takiej wersji wbrew pozorom zawierają bardzo wiele dobrych wartości odżywczych i witamin. Możesz podać z mięskiem ale sama w sobie również może stanowić smaczny obiadek.

Odnośnik do komentarza

Szukasz inspiracji na szybką i zdrową kolację, tym bardziej jeśli brakuje Ci na to czasu to sprawdź artykuł "4 pomysły na szybką fit kolację z niczego" https://anetaflorczyk.net/4-pomysly-na-szybka-fit-kolacje-z-niczego/ Znajdziesz tam proste i szybkie przepisy na pyszne posiłki, które możesz przygotować w kilka minut, bez konieczności robienia codziennie dużych zakupów. Artykuł zawiera wiele cennych wskazówek, jak skomponować zdrowe danie, wykorzystując składniki, które masz w domu bo zawsze można coś zjeść zdroego, a nie wybierać tylko chipsy. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...