Skocz do zawartości
Forum

Joga a odchudzanie


Gość albinkaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Joga to forma ruchu łączą w sobie ćwiczenia rozciągające, kontrolowany oddychanie oraz medytację. Wbrew pozorom jest dobrym sposobem na odchudzanie. Ćwicząc przez 60 minut jesteśmy w stanie spalić około 150-200 kcal. Może nie jest to duża liczba, ale gdy dodamy do tego polepszenie koordynacji ruchowej, zwiększenie gibkości, elastyczności mięśni oraz zakresu ruch, a także działanie uspokajające i wyciszające - joga staje się naprawdę godna uwagi.
W zależności od naszych upodobań możemy wybrać jeden z rodzajów jogi np: Astanga, Joga Iyengara, Kundalini Joga , Hatha Joga, Bikram Joga i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Gość pineezka

ja wszystkim polecam, bardzo pomaga rozciągnąć się, pomaga wyciszyć, zrelaksować i w tym skupieniu odnaleźć coś ważnego w sobie przy okazji - tak życiowo. jest dla wszystkich, bo każdy wykonuje na tyle, na ile daje radę. daje energetycznego kopa :)

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie to joga jest podstawą prawie każdego dnia. Nigdy nie słyszałam żeby komuś zaszkodziła. Sport to sport, w odpowiedniej ilości nie jest na pewno szkodliwy. Mogę osobiście polecić sklep gdzie zakupicie na serio dobry sprzęt- JogaStyl.pl

Odnośnik do komentarza

Oprócz praktyki jogi,dobrze byłoby połączyć ją z odpowiednią dietą.Mam tu na myśli dietę opartą na piciu soków. Warzywa i owoce powinny być z dobrego żródła. Ważna jest też wyciskarka wolnoobrotowa, aby nie stracić cennych witamin i enzymów,co występuje w przypadku użycia sokowirówki.Może być np. taka:www.terapiasokami.pl/wyciskarka-cooksense. Wówczas taka dieta sokowa na pewno przyspieszy trawienie i schudniemy bez przykrych konsekwencji.Polecam szczególnie sok z buraka,marchwi i selera.Polecam z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina896

nie jestem pewna czy mozna szybko schudnac, ale na pewno pracujesz nad calym cialem rownomiernie, na poczatek polecam CI zapisanie sie do szkoly, ja chodze do joga-wojteczek bo pod okiem instruktora nie nabawisz sie kontuzji

Odnośnik do komentarza

Ja jogę zaczęłam praktykować przy nietrzymaniu moczu po porodzie, wraz z fizjoterapeutą, ćwiczeniami z przyrządem pessar kostkowy i elementami jogi pożegnałam problem, który przy drugiej ciąży już nie powrócił 

Odnośnik do komentarza

Według mnie na pewno warto przede wszystkim szukać skutecznych sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej. Podstawą jest oczywiście trzymanie diety i jednocześnie zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu na co dzień zarówno biegania, treningów siłowych, ale również joga może być fajną opcją. Dlatego jeśli chodzi o konkretne sposoby na odchudzanie ramion to m.in również oprócz tego co napisałam wyżej pij dużo wody, regularnie się rozciągaj oraz wykonaj ćwiczenia kardio. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...