Skocz do zawartości
Forum

Joga a odchudzanie


Gość albinkaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość albinkaka

Hej! Mam pytanie dotyczące yogi. Czy wiecie na czym to polega? Czytalam ze ma bardzo dobry wplyw na stan zdrowia czlowieka i ze za pomoca yogi mozna szybko schudnac. Wiecie cos o tym? Czy to jest drogie? I czy jest to w Lublinie?

Odnośnik do komentarza

Joga Ashtanga ponoć jest najbardziej pomocna przy odchudzaniu. Z tego co czytałam spala nawet do 700 Kcal w godzinę. Polega to mniej więcej na tym że wykonujesz dość energicznie przejścia pomiędzy ćwiczeniami i zatrzymujesz się na parę oddechów na tym właściwym. Niby jak się patrzy to wygląda na kilka łatwiejszych i trudniejszych wygibasów ale ja próbowałam tak z filmu zrobić i wbrew pozorom to te ćwiczenia wymagają jednak pewnej siły w mięśniach i wytrzymałości, no i oczywiście właściwego oddechu. No i oczywiście nie dostawałam przy tym zadyszki ale nieźle się ze mnie lało.

Odnośnik do komentarza

Ja mam zamiar schudnac cwiczac joge. Wlasnie zaczelam chodzic na zajecia z instruktorem, przed tem probowalam sama i to ze probowalam kiedys tego sama zadecydowalo o poszukaniu lekcji w moim miescie, dlatego ze joga poprawia moje samopoczucie. Bylam dopiero na dwoch zajeciach, kazde po 90 minut i musze powiedziec ze rzeczywistosc przerosla moje oczekiwanie. Najpierw myslalam ze nie wysiedze tych 90 minut, w domu cwiczylam po pol godziny co najwyzej, jednak czas na zajeciach mija niesamowicie szybko. Cwiczenia sa na srednim poziomie, kazdy robi tyle na ile jest w stanie, pani pokazuje najczesciej po dwie wersje jednego cwiczenia, dla tych bardziej zaawansowanych i dla tych mniej. Po pol godziny ze mnie leje sie pot, a niby nic takiego nie robimy. Na drugi dzien po zajeciach czuje sie jak bym miala stan podgoraczkowy, moj maz mowi ze to znak ze przemiana materii mi sie poprawia, mam tez wiekszy apetyt na drugi dzien, wiec staram sie byc przygotowana i miec pod reka zdrowe posilki, zeby nie zucac sie na jakies smieciowe jedzenie, no i po jodze biegam czesciej do toalety.
Tak wiec mysle (i mam nadzieje) ze regularne uprawianie jobi i rozsadne odrzywianie z czasem pomagaja zrzucic nadwage, zwlaszcza osobom w wieku srednim, tak jak ja. Bo moj problem od jakiegos czasu to wlasnie stojaca albo co gorsza wzrastajaca waga pomimo ze nie obrzeram sie i mam sporo ruchu. Ale tak to bywa jak sie jest po 40-dziestce.

Odnośnik do komentarza
Gość Chudnąca97

Witam, mam pewne pytanie. Jestem w trakcie odchudzania, mam 16 lat. Z 81 zeszłam do 75kg ale dużo jeszcze przedemną :p. Ostatnio zaczęłam chodzić na jogę (1x w tygodniu) i zastanawiam się czy ona pomoże w odchudzaniu. Oprócz tego jeżdże na rowerze raz w tygodniu ok 40 km, oraz ćwiczę 3x w tygodzniu. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

jestem wielką zwolenniczką jogi, zaczęło się od jednego wyjścia z koleżanką i od tej pory jestem stałą bywalczynią. Co prawda, nie chodziło mi o odchudzanie, tylko własne samopoczucie, ale trochę schudłam. Zawsze po jodze lubię sobie wypić herbatę figura detox , bo mnie najbardziej zależy na oczyszczaniu organizmu z toksyn

Odnośnik do komentarza

zielona herbata ma podobne działanie, ale figura detox po prostu mi smakuje :) a do tego jej skład jest całkiem przekonujący, bo zawiera algi, morszczyn, cynk i jeszcze kilka składników związanych bezpośrednio z usuwaniem toksyn i regulowaniem metabolizmu.

Odnośnik do komentarza
Gość pestkaolga

a gdzie chodzisz na tę jogę ?
kiedys chodzilam do małego klubu we wroclawiu, ale teraz się przeniosłam do warszawy i nie wiem gdzie iść. widziałam w bazie miejsc figury że jest baaardzo dużo miejsc gdzie jest joga, ale które zajęcia wybrać?

ja po jodze nie schudlam, ale pieknie wyrzezbilo mi sie cialo!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...