Skocz do zawartości
Forum

Kasze a odchudzanie


Gość Kroszka

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2020 o 14:49, Gość Daniela napisał:

moja przygoda z kaszą zaczęła się dopiero 1.5 miesiąca temu. I co? 3 kg mniej. Z kaszą świetnie się komponują warzywa ( pełno błonnika i witamin). Nie zawsze mam czas gotować ale sa na rynku gotowe mieszanki takie co to 90sek i po robocie. Idealnie do pracy, jak się nie ma czasu. Pudełka nie są wygodnym sposobem na jedzenie w pracy, ale na pewno swoje świadomie zrobione posiłku, dają efekty :)

Z czasem na przygotowanie posiłków bywa różnie, a  pudełka ostatnio mnie bardzo zawiodły, zawsze mama jakieś ale. Dlatego chętnie się dowiem, jakie mieszanki masz na myśli ? szukam czegoś sprawdzonego, ale i smacznego

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.12.2020 o 14:49, Gość Daniela napisał:

moja przygoda z kaszą zaczęła się dopiero 1.5 miesiąca temu. I co? 3 kg mniej. Z kaszą świetnie się komponują warzywa ( pełno błonnika i witamin). Nie zawsze mam czas gotować ale sa na rynku gotowe mieszanki takie co to 90sek i po robocie. Idealnie do pracy, jak się nie ma czasu. Pudełka nie są wygodnym sposobem na jedzenie w pracy, ale na pewno swoje świadomie zrobione posiłku, dają efekty ?

wypróbowałam mieszankę z włoskim orkiszem i brązowym ryżem, ale tylko dlatego że przeczytałam skład. Zazwyczaj jednak nie przepadam za "gotowcami" ale to akurat bez syfu jest, więc na pewno na plus. dzięki kaszy nie jestem wiecznie głodnym zombie ?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Marika napisał:

wypróbowałam mieszankę z włoskim orkiszem i brązowym ryżem, ale tylko dlatego że przeczytałam skład. Zazwyczaj jednak nie przepadam za "gotowcami" ale to akurat bez syfu jest, więc na pewno na plus. dzięki kaszy nie jestem wiecznie głodnym zombie ?

Staram się zawsze czytać skład, aby się nie rozczarować. Masz jakiś fajny przepis na tą mieszankę z brązowym ryżem, szukam inspiracji.

Odnośnik do komentarza

Kasza ma w sobie mnóstwo składników mineralnych i jest znakomita na trawienie - chętnie sięgam po gryczaną czy jęczmienną, ale jestem zdania, że nie ma co wałkować jednej potrawy w kółko. Warto zamiennie jeść także brązowy ryż albo dobry makaron. Polecam np. ten pełnoziarnisty makaron orkiszowy bio https://biogo.pl/pl/p/Makaron-orkiszowy-trzy-kolory-400-g-BIO-Niro/40432, bo jest przygotowywany ze świeżej mąki z grubego przemiału, więc wszystko, co najlepsze w ziarnie, jest też w makaronie. 

Odnośnik do komentarza

Bo często niepotrzebnie obwinia się węglowodany za nadmiar kilogramów. Sama często sięgam po węgle, staram się bilansować swoje posiłki - bardzo lubię dania z ryżem. Zarówno na wytrawnie jak i na słodko, ryż z jabłkami i cynamonem to smak dzieciństwa. Ostatnio odkryłam też rewelacyjne w składzie i smaku danie z Frosty – Paella z krewetkami, mintajem i kurczakiem, rany jakie to jest pyszne! Jem bardzo często, przypomina mi wakacje w Hiszpanii, tylko Sangria by się jeszcze przydała, ale to już mniej dietetycznie:P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...