Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na krzywy kręgosłup


Gość te...pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oolgaaa

Ja tez mam krzywy kregoslup i chodze na basen, masaz i jeszcze musze codziennie stac po kilka minut kolo sciany, ale musze stac rowno, dotykajac sciany glowa, plecami, posladkami i nogami i to wszystko mi pomaga

Odnośnik do komentarza

Nie napisałeś dokładnie jaki typ skrzywienia kręgosłupa posiadasz którego odcinka Twoja wada się tyczy. W związku z tym nie mogę powiedzieć jakie dokładnie ćwiczenia będą dla ciebie odpowiednie.
Przy skrzywieniach kręgosłupa w większości przypadków zleca się basen i pływanie oraz gimnastykę korekcyjną.Pływanie wzmacnia mięśnie i nie obciąża stawów więc jest bezpieczne w większości przypadków. Zapytaj się swojego rehabilitanta lub lekarza prowadzącego o odpowiednie dla ciebie ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

...są oddziały rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży z problemami kręgosłupa, codziennie ćwiczenia,masaże,pole magnetyczne itd. Dlaczego Wy rodzice nie wysyłacie tam swoich pociech?!!?????????? Co czwarte dziecko ma skolioze a na oddziałe nie ma dzieci !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość izabela  matwiejko

ja tesz mam krxywy kręgosup w 54 stopniach w ocinku lendziowymi czeka mnie operacja w zakopanym a ja mam12 lat i tesz muszę nośić gorset ale on mie bardzo ciśnie miałam tesz operacje na kladkę kurzo szewska i dobrze się udała ja teraz troche sie boje bo ende tam 3 tygodnie i bene musiała spać na brzuchu bende tenskic za zwierzętami i za rodzicami i rodzenstwemi za rodzina

Odnośnik do komentarza
Gość WielkiMarian

Witam, mam 15 lat, 180 cm wzrostu i ważę 80-81 kg.
Mój kręgosłup na pierwszy rzut oka jest
wklęsło-okrągły.
A moje pytanie brzmi, czy znacie jakieś dobre, sprawdzone ćwiczenia które zauważalnie korygują postawę?
W internecie znalazłem dużo ćwiczeń ale nie miałem pewności czy one na pewno pomagają ani jak często je wykonywać ile serii i powtórzeń.
I jeśli bym wykonywał te ćwiczenia to po jakim czasie można zauważyć poprawę postawy, oraz czy mogę z tą wadą ćwiczyć na siłowni tyle, że na mniejszych ciężarach niż przedtem, a jeżeli bym nie mógł ćwiczyć na siłowni to czy chociaż w domu mogę wykonywać ćwiczenia na brzuch, pąpki i.t.d.(chodzę na siłownie od 3 miesięcy)

Odnośnik do komentarza

Krzywy kregoslup? Pod tym pojeciem moze sie duzo kryc. Od skoliozy po kregozmyk. Cwiczenie na co dzien, ktore na pewno nie zaszkodzi to tzw. Koci grzbiet. Wiekszosc pewnie zna a dla tych co nie wiedza: Przyjmujemy pozycje "na czworakach", nastepnie mocno uwypuklamy kregoslup przyciagajac jednoczesnie glowe do klatki piersiowej. W tej pozycji pomalu opuszczamy posladki na piety (uginamy kolana tak dlugo, az usiadziemy na pietach) prostujac jednoczesnie rece w lokciach i wyciagajac glowe do przodu. I tak kilka, kilkanascie razy. Nawet osobom ze zdrowym kregoslupem polecam. Wzmacnia miesnie grzbietu i odciaza kregoslup. Poza tym wszystkie cwiczenia wzmacniajace tzw. gorset czyli miesnie grzbietu i brzucha. Plywanie jest idealne.

Odnośnik do komentarza

U mnie „garb” to rodzinna przypadłość. Ja mam krzywy kręgosłup i niestety widzę, że mój syn też nie jest „prosty jak struna”. Ja bardzo cierpię z tego powodu. Ciężko było mi w ciąży... Niestety krzywy kręgosłup nie jest plusem... Co robić? Chodzę z synem na basen, wysyłam go na ćwiczenia, a jednak widzę, że podczas odrabiania lekcji syn siedzi krzywo... Czy jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Gość osmiornica

~Maya90
U mnie „garb” to rodzinna przypadłość. Ja mam krzywy kręgosłup i niestety widzę, że mój syn też nie jest „prosty jak struna”. Ja bardzo cierpię z tego powodu. Ciężko było mi w ciąży... Niestety krzywy kręgosłup nie jest plusem... Co robić? Chodzę z synem na basen, wysyłam go na ćwiczenia, a jednak widzę, że podczas odrabiania lekcji syn siedzi krzywo... Czy jest na to jakaś rada?

Może warto pomyśleć o dobrym krześle? Takim, na którym dziecko nie będzie się garbiło, będzie siedziało prosto. Odpadają krzesła obrotowe, na kółkach itp. bo dzieci traktują je jak zabawkę, poza tym nawet dorośli nie mają na nich prawidłowej postawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...