Forum Żywienie i fitness

Dietetyczne płatki śniadaniowe

~Grus grus

~Grus grus

Cześć,
Mam pytanie o dietetyczne płatki ? Czy one naprawdę są dietetyczne, czy jedząc dwa posiłki z tymi płatkami rzeczywiście schudnę czy to pic na wodę. i co lepiej jeść płtki czy mussli.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pink elephant

pink elephant

ja jem płatki zbozowe z owocami ogolnie bardzo je lubie musli tez nie ma reguly ze wybieram tylko to albo tylko to, ogolnie bardzo lubie tego typu rzeczy :)

84373 pink-elephant Kobieta, 32 lata, Złocieniec
majaka

majaka

z tą ich dietetycznością to różnie bywa - wiele płatków "light" wcale nie jest light. Lepiej jest zastąpić je musli z płatkami owsianymi.

84127 majaka Kobieta, 34 lata, Poznań
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Tak jak napisałam Majaka z dietetycznością płatków śniadaniowych bywa różnie. Część z nich zawiera bardzo dużo cukrów. Szczególnie zdradliwe są te w polewach np jogurtowych. Dlatego też warto jest spojrzeć na tabelę z tyłu opakowania ( najczęściej) i zobaczyć ile dany produkt ma kalorii.
Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie własnych płatków śniadaniowych. Mamy wtedy pełny wgląd w to co znajduje się w nich i jak zostało to przyrządzone. Do tego takie samodzielnie zrobione płatki są tańsze niż te kupowane.
Aby zrobić własne płatki śniadaniowe należy: kupić np płatki owsiane albo zwykłe kukurydziane, dodać do nich rodzynek, suszonego jabłka i gotowe. Dodatki mogą być różne, wszystko zależy od tego co lubimy.

25 kamila-okulska Kobieta, 31 lat, Lublin
NikMag

NikMag

ja też zaczęłam sama sobie mieszać takie płatki. Zawsze jak kupowałam coś w sklepie to było nawalone rodzynek za którymi nie za bardzo przepadam a mało było tych składników co lubiłam jeść. Teraz to mi całkiem płatki odeszły bo mi się trochę przejadły.

303 nikmag Kobieta, 33 lata, Kraśnik
pink elephant

pink elephant

mnie tez sie przejadły poza tym wczedzie pisz fit itd a w rzeczywistosci maja bardzo duzo kcal

84373 pink-elephant Kobieta, 32 lata, Złocieniec
muzyka

muzyka

no ja własnie przymierzam się do tego aby takie płatki sobie zrobić:)

84578 muzyka Kobieta, 33 lata, Lublin
~Natalijka

~Natalijka

ja już zrobiłam z płatkami z suszonych jabłek i płatkami owsianymi. Dodam czasem jeszcze rodzynki ale tak nie dużo albo suszone śliwki bo je uwielbiam

~pyszczek

~pyszczek

Ja właśnie myślałam że jedząc płatki można szybko schudnąć i co sie okazalo?? przytylam 3 kilo, takze ja osobiscie uwazam ze to tylko reklama

zuza7

zuza7

nie powiedziałabym że wszystkie są dietetyczne. ja jem musli z płatkami owsianymi, to na pewno dietetyczne =) oczywiście jak jeść tylko tych płatków to się schudniesz

84857 zuza7 Kobieta, 29 lat, Chełm
majaka

majaka

Bo z płatkami tak jak ze wszystkim - trzeba znać umiar i nie popadać w skrajności.

84127 majaka Kobieta, 34 lata, Poznań
kikimora

kikimora

Grus Grus, na pewno są zdrowe, dietetyczne chyba też, ale mam swoje ulubuione śniadanie taki: miksuje różne zboża i otręby (owsiane, pszenne, orkiszowe), dodaje suszone śliwki i banan, zalewam ciepłym mlekiem. Pycha!

84932 kikimora Kobieta, 34 lata, Elbląg
Złośliwa

Złośliwa

no ja robię podobnie tylko bez banana, czasami dodaje jabłka i odrobinę cynamonu.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 32 lata, Warszawa
Znikajaca

Znikajaca

ja lubię Cookie Crisp i Cheerios Miodowe ale bez mleka. Mleka w ogóle nie lubię

84595 znikajaca Kobieta, 25 lat, Gda.
~akiss

~akiss

Ja nie lubie platki wole mussli :) wydaja mi sie bardzij zdrowe i jem mussli nie z mlekiem tylko z kefirem, mi bardzo smakuje :d