Forum Żywienie i fitness

Gotowanie na parze

~black cat

~black cat

Mam 22 lata i mam ponad 10 kg nadwagi. chciałabym schudnac ale wiekszosc moich diet konczyla sie po tygodniu. nie mam zadnej motywacji, mieszkam z rodzicami i dziadkami jem to co oni zrobią/kupią wiec indywidualna dieta bylaby dla mnie problemem. dlatego zastanawiam sie nad jedzeniem gotowanym na parze. nie wiem jak to sie robi ale słyszałam, ze sa specjalne maszyny do tego ze sa poziomy wkaldam kotleta ziemniaki gotuje na parze i jem. chcialabym zapytac czy takie urzadzenie jest warte kupienia czy faktycznie daje efekt?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lukrecja85

Lukrecja85

Gotowanie na parze na pewno przyniesie efekt ale musisz sie liczyc z tym, ze jednak te jedzenie ma troszke inny smak bo tluszczyk robi swoje a to bedzie troche "papierowe" ale jak najbardziej bedzie sprzyjalo odchudzaniu tylko nie dodawaj potem tluszczy nie polewaj niczym.Nie musisz kupowac tego urzadzenia mozesz na durszlak wsypac warzywa czy polozyc kotleta i przykryc nad garnkiem z gotujaca sie wodą

84558 lukrecja85 Kobieta, 33 lata, Gorzów
xSandra

xSandra

ja tez mysle o tym urzadzeniu znajoma ma i tylko z tego je i sobie chwali, ja narazie nie mam przekonania bo mowi ze to wszystko ma kiepski smak i tego sie troche obawiam

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 31 lat, Kraków
~Komercha

~Komercha

ja tam gotuje na parze ze żadnego specjalnego maszyny. Biorę garnek nalewam wody, wkładam durszlak. Wkładam to co tam chce, przykrywam pokrywką i gotuje.

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Gotowanie na parze zmniejsza ilość tłuszczu użytego do przygotowania potrawy, dodatkowo zatrzymuje wewnątrz witaminy i sole mineralne, które podczas standardowego gotowania uciekają do wody zamiast zostać w produkcie. Potrawy gotowane na parze, mają tez inny smak, zapach i kolor co może sprawić że początkowo będziesz zaskoczona i nie do końca zadowolona. Ale to wszystko jest kwestia przyzwyczajenia się.
Czy kupno maszyny do gotowania na parze to dobry pomysł? Musisz się zastanowić czy na pewno będziesz z niej korzystać, i czy nie będzie tak, że kupisz i będzie się kurzyć. możesz na początek zrobić tak jak Komercha mówi. Zagotuj wodę, nałóż durszlak i przykryj pokrywką. To taka prowizoryczna maszyna do gotowania na parze.
Jeżeli chcesz schudnąć to oprócz wprowadzenia posiłków gotowanych na parze polecam Ci zwiększenie ilości warzyw w diecie oraz ograniczenie ilości tłuszczy. poproś rodziców czy dziadków o mniejsze porcje i zrezygnuj z tłustych sosów czy polania ziemniaków masłem czy tłuszczykiem. Powinni pójść na takie ustępstwa. Do tego unikaj słodyczy i fast foodów zamiast nich wybieraj warzywa, owoce i niskokaloryczne przekąski. Tu warto pamiętać, że nie wszystko co ma nazwę light jest niskokaloryczne. Warto czasami jest przeczytać skład takiego produktu.
Oprócz diety ważna jest też aktywność fizyczna więc dobrze by było jakbyś jak najwięcej czasu spędzała na dworze i była jak najbardziej aktywna.

25 kamila-okulska Kobieta, 32 lata, Lublin
aanielkaa

aanielkaa

ja kluski kiedys gotowalam na parze byly dobre ale suche bez popicia mi nie przeszly ;) takie okragle duze kluchy :P

17 aanielkaa Kobieta, 38 lat, Kraków
Złośliwa

Złośliwa

suche, może za długo je gotowałaś?Ja gotuje brokuły i potem jeszcze roibę sosić z jogurtu czosnkowy. Naprawdę polecam

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
pink elephant

pink elephant

ja bym sprobowala ale jakos nie moge sie zebrac nie wiem ile mialabym gotowac np ziemniaki na parze poza tym jak sie je gotuje w wodzie to tez przeciez nie ma kalorii bo niby z wody?

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
hanka123

hanka123

A może mi ktoś wytłumaczyć jak działa parowar? Bo pojęcia nie mam. To to samo co szybkowar? Ja w domu używam durszlaka - parownika czyli czegoś takiego. Bardzo przydatne urządzenie kuchenne. Mi tam bardzo smakuje jedzenie z niego. Jasne, ma inny smak, niż smażone w tłuszczu, ale wg. mnie nie smakuje "papierowo".
A urządzenie do którego wkłada się i kotleta i ziemniaki to pewnie chodzi Ci o szybkowar z podstawką.

58 hanka123 Kobieta, 37 lat, Warszawa
Pomocna

Pomocna

Hej, jak siostra, zadowolona?
A co do szybkowaru i prowaru to mnie zagiełas bo nie mam pojęcia czy to to samo

--

Okropne jest to, że nie można ani żyć z kobietami, ani bez nich. George Gordon Byron

241 pomocna Kobieta, 36 lat, Kielce
majaka

majaka

Gotowanie na parze ma wiele zalet, ale trzeba pamiętać, że dieta nie równa się całkowitej eliminacji tłuszczów. Po pierwsze odpowiednia dieta to właściwie zbilansowane posiłki i ponieważ gotowanie na parze wyklucza zużycie tłuszczu do smażenia, należy go uzupełniać w inny sposób (np. dawać do zupy 2 łyżki oleju rzepakowego - taka ilość pokrywa całkowite zapotrzebowanie w kwasy omega-3). Po drugie, trzeba pamiętać o bilansie energetycznym. Jeśli będziesz gotować na parze, to niestety nie oznacza to, że można jeść niekontrolowane ilości - wciąż trzeba uważać na to ile jedzenia ląduje na talerzu.
Niemniej gotowanie na parze pomaga utrzymać w jedzeniu wartości odżywcze, w tym witaminy, dlatego jest to bardzo fajne rozwiązanie w kuchni :)

84127 majaka Kobieta, 35 lat, Poznań
Panda

Panda

Dziewczyny a powiedzcie mi zalozmy ze kupie sobie te magiczne urzadzenie do gotowania na parze i np chce zrobic sobie obiad i klad np kotleta z peirsi ale sama piers czy juz obtoczonego w jajku i bulce? tak samo jak to jest z rybą?

229 panda Kobieta, 40 lat, Katowice
dzika nutria

dzika nutria

no pewnie dodajesz sól czy pieprz moze zytrynke ale wydaje mi sie ze nie obtaczasz bo to dodatkowe zbedne kalorie to ma byc gotowanie nie smazenie

83993 dzika-nutria Kobieta, 26 lat, Pszczyna
pink elephant

pink elephant

no tak bo to gotowanie tak samo mieso np piers z kurczaka to rozbijasz jak na kotlet i tyle i gotujesz tak jakby to juz bez panierki

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
Deanerys

Deanerys

ja bym jej nie obdaczala w niczym, tylko np zamarynowała w jakiejś marynacie a potem ugotowała na parze. Bo jak ją obtoczysz to nie wiem czy ci ta panierka będzie się trzymać i czy nie odpadnie pod wpływem pary wodnej

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 36 lat, Kraków
RockBaby

RockBaby

no mi się wydaje że też sie tego nie obtacza... tylko takie bez panierki się je

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 30 lat, Częstochowa
xSandra

xSandra

sam brak obtaczania to juz sporo kalorii mniej!

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 31 lat, Kraków
Złośliwa

Złośliwa

no bułka tarta ma 363 kcal w 100g wiec sporo odchodzi

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
~Komercha

~Komercha

najpierw spróbuj z garnkiem, durszlakiem i pokrywką. zobacz czy takie potrawy w ten sposób przyrządzone będą Ci smakować. A dopiero potem kup sobie garnek. Garnek nie zając nie ucieknie....

muzyka

muzyka

no tak by było najlepiej bo jak ci nie bedzie smakowało albo np nie bedziesz mieć czasu na gotowanie to garnek bedzie stał i się kurzył.

84578 muzyka Kobieta, 34 lata, Lublin