Skocz do zawartości
Forum

Dieta ziemniaczana


Gość SickAngel

Rekomendowane odpowiedzi

Dieta ziemniaczana jest to dieta która zakład spożywanie około 1200 kcal. dziennie. Jej głównym złożeniem jak sama nazwa wskazuje jest spożywanie ziemniaków. Ziemniaki wbrew obiegowej opinii wcale nie są tuczące ( posiadają około 75-80 kcal w 100g). Ziemniaki w tej diecie powinny być gotowane lub pieczone, nie zaś smażone. Zabrania się jedzenia frytek. Ilość spożywanych ziemniaków w ciągu dnia powinna oscylować w granicy 1 kg.
Dieta zakłada jedzenie 3 posiłków dziennie. Między posiłkami jest dozwolone jedzenie: krakersów, sucharów, owoców ( melon, kwi, jabłko), surowych warzyw( pomidor, marchew), odtłuszczonych kefirów, jogurtów oraz soków. Podczas stosowania tej diety należy pić co najmniej 2 litry płynów, najlepiej wody mineralnej. Dieta ta powinna trwać nie dłużej niż 2 tygodnie. Przy jej stosowaniu jesteśmy w stanie zrzucić do 3 kg. Można ją powtarzać co 3-4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

A ja pomieszałam diety, bo nie tyle co jedzenie samych ziemniaków było nudne, ale gotowanie po kilka ziemniaków czasochłonne. Korzystam z tych przepisów, ale korzystam też z ryżu i makaronu, byle mieścić się w granicach kalorii białkowych, węglowodanowych i tłuszczy i ogólnym limicie. Zresztą macie w tej diecie mnóstwo warzyw, więc można cuda czynić. Wg mnie dieta jak każda inna i nie powoduje zmęczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...