Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a tycie


Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawde wszystko zalezy od organizmu ;p ja nigdy nie miałam problemów z wagą. Praktycznie zawsze miałam stałą. Problem pojawił się jednak po ciazy, gdy stwierdziłam że wracam do tabletek. Przytyłam bardzo 5 kg i nawet mój lekarz był w szoku... nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych antykoncepcji. Prawdopodobnie mój układ hormonalny sie zmienił. Ginekolog poleciła mi wkładkę hormonalną levosert która też świetnie reguluje procesy hormonalne u kobiety. Zdecydowałam się bo w sumie i tak przez kolejne 3 lata nie planowałam dziecka. Jestem zadowolona bo wkładka uregulowała mi cykl miesiączkowy, jest świetną metoda antykoncepcyjna no i daje ten komfort że nie myśli się o recepcie czy też nie liczy sie przerw między tabletkami

Odnośnik do komentarza
Gość gostkowska

Ja o wkładce jeszcze nie myślałam, dopiero zaczynam antykoncepcję hormonalną i mam tabletki vines. Myślę że przy tak niskich dawkach hormonów jakie są w tym tabletkach nie będzie problemu z przybieraniem na wadze

Odnośnik do komentarza
Gość gostkowska

Nie myślałam jeszcze o takiej wkładce, dopiero zaczynam hormonalną antykoncepcję i biorę tabletki vines. Myślę że przy tak niskich dawkach hormonów jakie są w tych tabletkach nie będzie problemu z przybieraniem na wadze.

Odnośnik do komentarza
Gość kropkowana

Ja bym się na wkładkę nie zdecydowała, róznie reaguje na rózne hormony, dopiero przy trzecim podejściu do pigułek mogę stwierdzić, że dobrze się czuję (teraz mam vibin). A jednak pigułki łatwiej zmienić niż wkładkę za kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza

Ja tak właśnie biorę ciągiem jedna za drug, ale 4 z nich to tabletki placebo. Kiedyś brałam przez 2 lata, potem miałam przerwę. Przytyłam, ale to raczej nie była wina tabletek. Po prostu przestałam się ruszać, jadłam co popadnie, zaczęłam pracę biurową - 8 godzin przy biurku, bez żadnej siłowni fitness.. Także można zrzucać winę na tabletki ale jak ktoś szybko przytyje to warto zwrócić uwagę też na inne czynniki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...