Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a tycie


Rekomendowane odpowiedzi

yyyyyyyy ja biore tabletki antykoncepcyjne od 4 lat i nawet kilograma przez nie nie przytyłam. To jest mit ze tyjesz od tabletek anty. Jeśli tyjesz to znaczy ze masz zle dobrane i zatrzymują wode w organizmie i musisz isc do ginekologa zeby je zmieni, dobral odpowiedniejsze. Przy tabletkach anty nie powinnas tyc!!!!!!!!!!! jak tyjesz znaczy sie cos jest nie tak!!!!!!!!!!!!

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Przyczyn tycia przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest kilka:
1. Powstawanie obrzęków w tkance podskórnej. Hormony zawarte w tabletkach zatrzymują wodę i sód w naszych organizmach. Może to doprowadzić do wzrostu wagi nawet o 2-3 kg w ciągu brania pierwszego opakowania. Można to naprawić poprzez zmianę tabletek i diety. Unikaj potraw z dużą ilością sodu czyli np.: chipsów, białego pieczywa, gotowych zupek i sosów, słonych przekąsek, konserw, serów żółtych, oraz odpowiednia ilość płynów.
2. Estrogeny utrudniają spalanie tkanki tłuszczowej, a niestety ułatwiają jej magazynowanie.
3. Niektóre składniki tabletek antykoncepcyjnych np. drospirenon mogą powodować wzrost apetytu, ale jest to dość rzadkie.
Jeśli chodzi o dietę i ćwiczenia to nie ma jakiejś szczególnej diety przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Powinnaś zmienić swoje nawyki żywieniowe, zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Możesz zastosować kilka zasad do diety:
-Zwiększ spożycie błonnika – dużo błonnika znajdziesz w surowych warzywach, kaszach, razowym pieczywie.
-Ogranicz spożycie cukrów prostych.
-Ogranicz spożycie pełnotłustych produktów mlecznych i tłustych mięs. Najlepsze jest mięso drobiu i ryb, ma mało kalorii i tłuszczu
-Unikaj smażenia, lepsze będzie gotowanie na parze, duszenie czy pieczenie
-Pij odpowiednią ilość wody, czyli 1,5-2 litrów dziennie. Polecam picie zielonej herbaty i wody mineralne
Do tego zacznij ćwiczyć. Na początku wystarczy 30 minut dziennie, możesz też zacząć uprawiać sport. Na co dzień staraj się jak najwięcej chodzić, jeśli możesz zrezygnuj z autobusów czy samochodu na rzecz spaceru.

Odnośnik do komentarza

mam 35 lat jestem po operacji usunieto mi jajnik prawy caly i polowe lewego biorę Danazol lek na endometriozę bo to było przyczyną mojej choroby po tym leku dużo przytyłam 18 kilo mam 165cm a ważę 92 czuję się okropnie co mam zrobić ?chce schudnąć chociaż 15 kilogramów?

Odnośnik do komentarza

W tabletkach Vibin i Vibin mini jednym z hormonów jest Drospirenon. Mój lekarz powiedział, ze dzięki niemu jest minimalne ryzyko zatrzymania wody, a przez to i utycia. Ale jak dla mnie najlepszy w nich jest system 28 tabletek ( 21 hormonalnych i 7 placebo) dzięki czemu nie trzeba robić przerw pomiędzy opakowaniami.

Odnośnik do komentarza
Gość Truskawka91

Witam,

od wrzesnia 2012 roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Madinette- czuję sie po nich od początku bardzo dobrze...od ponad 5 lat choruję na niedoczynność tarczycy( jednak ostatnim czasem mam wynik w normie) przyjmuję Euthyrox 100mg i 150 ( na zmianę) od jakiś 3 miesięcy zauważyłam , ze bardzo przytyłam w okolicach ud,pośladków,brzucha... czy może to byc spowodowane niedoczynnością, braniem tabletek antykoncecyjnych- czy to możliwe, ze dopiero po kilku miesiącach zaczęłam tyć po tabletkach???
przynaje , że przez ponad rok siedziałam w domu nie mając żadnego ruchu, jednak moja waga w miarę utrzymywała sie w miejscu, teraz widzę , że w marcu ważyłam 46 a teraz już 50... proszę o odpowiedź...
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiesz co sama niedoczynnosc tarczycy moze powodowac, ze moezesz miec problemy z dodatkowymi kilogramami. Brak ruchu tez nie pomaga. A jezeli chodzi o tabletki to zawsze mozesz poprosic lekarza o zmiane na takie, ktore w swoim skladzie ma drospirenonum( na przyklad Vibin, Vibin mini itp). Zapobiejajacy gromadzeniu sie wody co czesto imituje dodatkowe cm w obwodach.

Odnośnik do komentarza

~hopp
Wiesz co sama niedoczynnosc tarczycy moze powodowac, ze moezesz miec problemy z dodatkowymi kilogramami. Brak ruchu tez nie pomaga. A jezeli chodzi o tabletki to zawsze mozesz poprosic lekarza o zmiane na takie, ktore w swoim skladzie ma drospirenonum( na przyklad Vibin, Vibin mini itp). Zapobiejajacy gromadzeniu sie wody co czesto imituje dodatkowe cm w obwodach.

nawet takie tabletki mogą powodować tycie, bo kazdy reaguje inaczej. ale tak jak piszesz sama niedoczynność już znacznie utrudnia chudnięcie a tabletki antykoncepcyjne tylko to jeszcze bardziej utrudniają

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

Odnośnik do komentarza

Witam!!
zażywam tabletki Yasmin od kilku lat(dodam że nie mampo nich żadnych skutków ubocznych) przez ostatnie kilka miesięcy troszkę mi się przytyło(ok 3kg) ale źle się z tym czuję i chciałabym to jak najszybciej zrzucić zakupiłam sobie "wspomagacze" tabletki Therm Line. Moje pytanie brzmi czy te tabletki nie osłabią działania tabletek antykoncepcyjnych?????
Dziękuję za szybka odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Najlepiej wszystko naraz. Nie zaszkodzi jak zwiększysz swoją aktywność fizyczną. Nie tylko zrzucisz parę kilo, ale na pewno lepiej się poczujesz. Do tego odpowiednia, zrównoważona ale niezbyt restrykcyjna dieta (należy się przecież coś od życia :)). Jako "wspomagacz" można zastosować preparat w rodzaju zielonej kawy. Doskonale wzmocni efekt ćwiczeń fizycznych i diety. Przy odpowiednim podejściu do sprawy i konsekwencji - sukces murowany! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie przytyjesz, jeśli będziesz jeść i ruszać się normalnie.
Najlepiej też wybrać tabletki nowszej generacji, które nie powodują zatrzymywania się wody w organizmie. Ja np. biorę vibin. Nie puchnę po nim, ani nie tyję. Jeśli jakieś pigułki Ci nie służą to pogadaj ze swoim lekarzem, poproś o zmianę.

Odnośnik do komentarza

Witam, od około 5ciu lat biorę qlairę jako środek antykoncepcyjny, mocno przytyłam (około 10kg) czy szybciej schudnę gdy odstawię całkowicie tabletki czy gdy zmienię na inne? ( Ginekolog przepisała mi Sylvie 30 ale przeczytałam że one mają dużo hormonów i nie wiem czy zaczynać je brać czy nadal brac qlairę czy w ogóle odstawić tabletki?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

ogólnie przy tabletkach ciężko jest schudnąć. Bo one zasadniczo utrudniają gubienie wagi. Choć u niektórych osób powodują wręcz chudnięcie to jest bardzo rzadkie. Jeśli chcesz schudnąć to moim zdaniem powinnaś odstawić tabletki i znaleźć jaką inną metodę zabezpieczenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...