Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 6 kg w 3 tygodnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Heej :)
Mam problem dotyczący studniówki, mam nadzieję, że mi pomożecie.
Zaznacze, że odżywiam się zdrowo i chudnę - ale powoli ( ok 0,5 kg tyg), a do studniówki zostały mi równe 3 tygodnie.
Chciałabym wciągu tych 3 tygodni schudnąć ok 6 kg ;/ wiem, że to dużo jak na 3 tyg. ;/ ale wiem, że gdy osiągnę tą wage to dam rade ją utrzymać, bo tak jak mowie - odżywiam się zdrowo ( staram się unikać slodyczy, produktow z białej mąki, rzeczy tłustych) . Odżywiam się tak już od jakiegoś czasu i utrzymuję stałą wagę .
Błagam pomóżcieeeee :)

Odnośnik do komentarza

Trzy tygodnie to dość mało, żeby poprawić wygląd sylwetki. Jeśli chcesz przyspieszyć chudniecie to zacznij ćwiczyć. Wtedy zmusisz organizm do wysiłku i oprócz spalania kalorii zaczniesz modelować te partię ciała, które chcesz.Jeśli chcesz wyrzeźbić mięśnie brzucha to zacznij robić brzuszki, nożyce. Oto kilka ćwiczeń na mięśnie brzucha:
1. Ćwiczenia na mięśnie brzucha
2. Ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha
3. Ćwiczenia na płaski brzuch
Na ręce i ramiona polecam ćwiczenia z hantelkami, wymachy rąk, kręcenie kol nimi. Tu masz kilka przydatnych ćwiczeń:
1. Ćwiczenia na ramiona
2. Ćwiczenia na ręce i ramiona
3. Ćwiczenia na mięśnie rąk
A na jakiej diecie jesteś? Bo napisałaś, że jest zdrowa, a to nie za dużo mówi. Opisz swoją dietę, co jesz i w jakich odstępach czasu?

Odnośnik do komentarza

Jem co 3 godziny, małe porcje. Unikam słodyczy, produktów z białej mąki, i rzeczy tłustych. Białe pieczywo zamieniłam na pęłno ziarniste, tak samo makaron. Kupując np serki patrzę na etykiety ile znajduje się tam gr tłuszczu, i kupuje te nisko tłuszczowe lub po prostu chudy twarożek+ 1,5%jogort naturalny+szczypiorek. Do tego duża ilość warzyw.
Wciągu miesiąca udało mi się schudnąć ok 3,5 kg, ale teraz tą wagę dzięki takiego odżywianiu tylko utrzymuje. A potrzebuje schudnąć jeszcze tak ok 5 kg do studniowki. Potem chcę wagę już tylko utrzymać

Odnośnik do komentarza
Gość ciekawska91

Wydaje mi się, że najlepiej liczyć. Bo niby się je mniej, niby zdrowiej, a w sumie, jak przyjdzie co do czego, to kalorii wychodzi tyle samo. Jest dużo fajnych stron z tabelami kalorii, kalkulatorami, które pomagają je liczyć. To dość uciążliwe, bo wymaga ważenia produktów, ale z drugiej strony, takie ważenie przypomina o diecie, motywuje i pokazuje ile dokładnie się zjada. :)
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

z tym ważeniem i liczeniem to wchodzi w krew. Ja wiele razy próbowałam ważyć i liczyć i nie wychodziło mi nic z tego a teraz już notuję. Potem się mniej więcej zapamiętuje ile co waży i nie lata się za każdym razem na wagę tylko wpisuje się mniej więcej. W sumie jakoś tam specjalnie nie ograniczam kalorii bo i tak jestem cały czas na deficycie kalorycznym, ale staram się codziennie dostarczać odpowiednią ilość białka i to już wymaga liczenia. Jak idę gdzieś w gości to nawet nie liczę.

DarkaTarka
Ile ćwiczysz i ile jesteś na diecie no i jak ćwiczysz. Jak masz dobre BMI to może skup się na poprawianiu sylwetki a nie na zbijaniu wagi. Waga przez ćwiczenia może nie tylko nie spaść ale się podnieść, bo mięśnie mogą się wyrabiać a one ważą więcej, więc zamień wagę na centymetr. Warto sobie dać więcej czasu na schudnięcie. Ja ćwiczę od 2 miesięcy a waga zeszła minimalnie i to dopiero w ostatnim czasie, za to na centymetrze jest różnica a na ciuchach jeszcze większa. Do tej pory ćwiczyłam siłowo, trochę mięśnie się wyrobiły, a teraz od niedawna wyszłam na rower i dużo szybciej to leci.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie.
Mam 20 lat,170cm i ważę 64kg. Chciałbym stracić trochę na wadzę chociaż 6kg i żeby mieć ładniejsze ciało niż mam teraz,proszę o polecenie jakiś ćwiczeń które mogę wykonywać w domu. Czego powinienem unikać przy jedzenie i najlepiej ile jeść posiłków. Chciałbym schudnąć w miesiąc gdyż mam potem ważny wyjazd i chciałbym jakoś wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Gość aduuuula

witam mam podobny problem odchudzam się wraz z męzem od ponad miesiąca jem połowę mniej niż wcześniej nie jem słodyczy i słodzę połowę mniej mąż schudł już 9 kilo a ja nic a chce schudnąć 6 kilo warze obecnie 64 kilo a zawsze ważyłam 59 kilo ale po 2 ciąży przytyłam i nię mogę schudnąć a mój wzrost 173 cm

Odnośnik do komentarza

Karolcia, rzeczywiście ważysz dość mało w stosunku do wzrostu, ale też przeczytałam odżywiasz się prawidłowo. W tym wypadku najlepiej wdrożyć regularne ćwiczenia. Wartto wykonywać te aerobowe, ale też siłowe, żeby zbudować trochę więcej tkanki mięśniowej. Mięśnie potrzebują więcej energii do pracy, zatem więcej mięśni sprawia że spalasz tłuszcz, tylko dlatego że one muszą się poruszać :) Oczywiście to nie jest tak, że jak zbudujesz mięśnie, to one zostaną na zawsze. Musisz regularnie ćwiczyć, aby utrzymać ciało w dobrej formie. A dzięki ćwiczeniom dodatkowo ładnie zaokrąglisz wymagane partie :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...