Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z nadwagą?


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat ,165cm wzrostu i ważę 78 kg. Co u mnie wskazuje na nadwagę..:( Mam 10 kg za dużo.. Tylko jakie je skutecznie zgubić? Mam również problem z fałdami na brzuchu które są także nad nerkami :( co bardzo brzydko wygląda:( Nie ukrywam że uda też są strasznie grube jak i pupa. I pytanie jak można skutecznie je zgubić? Jak mieć piękna sylwetkę? Szczupłe uda,piękne pośladki i płaski brzuch? Bardzo proszę o pomoc.. :(

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam problem mam 21 lat 161 wzrostu i waze 77kg :( Ale postanowiłam sie wziasc za siebie od 2 dni jestem na diecie unikam makaronów, ryżu , pieczywa białego oraz słodyczy i napoj gazowanych ... za to jem duzo warzyw i owoców pije wode ... i zaczełam biegac oraz 6 Weidera i mam nadzieje ze to pomoże... teraz tylko cierpliwie czekam na efekty .:)

Odnośnik do komentarza

Aby skutecznie walczyć z nadwagą powinniśmy zmienić swoje nawyki żywieniowe, bo w głównej mierze to one są odpowiedzialne za dodatkowe kilogramy.
1. Postarajmy się spożywać od 4 – do 5 posiłków dziennie. Posiłki powinny być mniejsze, tak aby nie dopuścić do przejadania się. Nie powinnaś także podjadać między nimi. Organizm po pewnym czasie przyzwyczai się do regularnych dostaw pokarmu i przestanie kumulować w sobie składniki pokarmowe takie jak: tłuszcze czy węglowodany, jak dzieje się podczas głodówek czy bardzo restrykcyjnych diet.
2. Posiłki powinny być spożywane regularnie, w spokoju, nie spiesząc się. Powinniśmy dokładnie gryź i przeżuwać. Uczucie sytości pojawia się dopiero po około 15 minutach, dlatego też tak ważne jest spożywanie jedzenia bez pośpiechu.
3. Ostatni posiłek powinien być lekki i spożywany na 2-3 godziny przed snem.
4. Starajmy się pić co najmniej 1 litr wody. Powinniśmy unikać napojów wysokosłodzonych takich jak cola, soki dosładzane, fanta, pepsi. Zamiast tego proponuję wodę niegazowaną lub gazowaną, którą możesz wzbogacić dodatkiem jakiegoś cytrusa, herbatę zieloną lub białą. Napoje powinniśmy pić na 2 godziny przed lub po posiłku.
5. Starajmy się spożywać dużo pokarmów, które zawierają błonnik. Wpływa on na regulację pracy jelit, a także dłużej podtrzymuje uczucie sytości. Produkty które zawierają dużo błonnika to: produkty zbożowe ( otręby, kasze, pieczywo pełnoziarniste tj.: bułki grahamki, chleb pumpernikiel), warzywa ( fasolka szparagowa, fasola, groszek zielony, soczewica, soja), owoce ( np. marakuja, jeżyny, maliny) szczególnie suszone ( morele, śliwki).
6. Unikajmy spożywania posiłków wysokokalorycznych: fast foodów, słodyczy, produktów mącznych typu: pyzy, kopytka, makarony obficie polane sosem. Zastąpmy je lekkimi sałatkami, daniami gotowanymi na parze, posiłkami o niskim indeksie glikemicznym. Starajmy się ograniczyć dodatek soli, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Zastąp ją ziołami takimi jak : bazylia, majeranek, tymianek czy rozmaryn.
7. Oprócz prawidłowego odżywiania, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dlatego też proponuję poświęcenie 30 minut dziennie na ćwiczenia fizyczne. Może to być spacer szybkim krokiem, jazda na rowerze lub gdy nie lubisz tego po prostu taniec do ulubionej muzyki. Dobrym sposobem na wzmocnienie mięśni i poprawy sylwetki jest basen. Możesz zapisać się na aerobik w wodzie lub pływanie. Świetnie wzmacnia i rzeźbi mięśnie brzucha i ud, a także ramion, nie obciążając przy tym stawów. Innym wyjściem jest siłownia lub aerobik, gdzie możesz pod okiem fachowca pracować nad swoją sylwetką.

Odnośnik do komentarza

Witam liczę 18,5 roku mój problem to ciągła nadwaga czasem mniejsza czasem większa nigdy się nie odchudzałem czy coś wszystko zależało raczej od mojej aktywności teraz ważę 99-100 kg przy wzroście 173 cm i bardzo bardzo chciałbym schudnąć ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać czy mógłbym prosić o zaproponowanie jakiejś diety i aktywności fizycznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...