Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca przy ćwiczeniach na siłowni u mężczyzny


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Tomasz mam 29lat i od szesciu miesiecy zacząłem chodzić na siłownie i od jakiegoś czasu przy czwiczeniach kardio czyli rowerek bieznia itd.. czuje kołatanie serca wtedy jestem zmuszony przerwac trening bo serce bije mi tak szybko ze nie jestem w stanie kontynuowac treningu czy moze byc to spowodowane suplementacja takimi srodkami jak BCAA aminokwasy rozgałęzione kreatyna i glutamina uzywam tych srodkow bo pomagaja szybciej sie zregenerowac organizmowi dodam ze 6lat temu rowniez chodzilem na silownie i zdarzały sie wtedy również kołatania serca,dolegliwość trwa nie wiecej niż pare minut później ustępuje martwi mnie to bo nie wiem czym to jest spowodowane ważę 84kg mierze 178cm i oprócz dolegliwości w.w nie choruje na żadne choroby byłem pare razy u lekarza robili mi ekg i nic nie znalezli kazali isc do domu i jesc duzo owocow i warzyw nie wiem co mam robić czy przerwac czwiczenia siłowe bardzo lubie podnosic ciezary i chcialbym to kontynuowac prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Może robisz zbyt forsujące ćwiczenia, zbyt wysiłkowo i Twoje serce nie daje rady? Musisz iść ponownie do kardiologa i poprosić o konkretniejsze badania, bo takie zwykłe ekg to nie wiem czy coś wykryje bo przecież te napady masz jak ćwiczysz a nie jak normalnie chodzisz

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza

Suplementy diety, które podałeś jeśli brane są w odpowiednich dawkach nie powinny wywoływać skutków ubocznych. Twoje dolegliwości wymagają zdiagnozowania u lekarza kardiologa. Dobrze by było abyś poprosił lekarza o badanie holterowskie, które pokarze pracę Twojego serca podczas całego dnia. Podczas tego badania jest rejestrowana praca serca, więc podczas ćwiczeń też będzie rejestrować tą arytmię.
Jeśli masz takie problemy to radziłabym zmniejszyć intensywność ćwiczeń. Zakup pulsometru jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ przy takich problemach warto jest go mieć pod kontrolą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...