Skocz do zawartości
Forum

Duże piersi u nastolatka


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami tak bywa, moim zdaniem powinieneś poprosić rodziców aby zaprowadzili Cię do lekarza. Bo w okresie dojrzewania może rozwinąć się limomastia albo ginekomastia. Ginekomastia jest to rozrost ( przerost) tkanki właściwej gruczołu sutkowego. A lipomastia z tego co wiem to jest nagromadzenie tkanki tłuszczowej wokół sutka.
Można ograniczyć to jeśli będzie się ćwiczyło. Rób ćwiczenia na klatkę piersiową, np ćwiczenia z hantlami albo podnoszenie sztangi, pompki..

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Przyczyną dużych piersi u chłopców może być między innymi nadwaga, ginekomastia, lipomastia, zaburzenia hormonalne.
Ginekomastia to przerost tkanki gruczołowej w samym sutku (piersi), a lipomastia to przerost tkanki tłuszczowej w samym sutku. Sutek naturalnie zbudowany jest i z tkanki gruczołowej i tłuszczowej. W Twoim przypadku najprawdopodobniej jest ginekomastia dlatego najlepiej by było jakbyś porozmawiał, że swoimi rodzicami i odwiedzili razem lekarza.Który zleci odpowiednie badania i zdiagnozuje dokładnie Twój przypadek. Ginekomastia czasami ma charakter przejściowy więc nie martw się. Udaj się do lekarza i spokojnie poczekaj na dokładniejszą diagnostykę.

Odnośnik do komentarza

ja mysle ze jesli zaczniesz uprawiac sport i bedziesz dbal o wage i sylwetke to piersi same sie zredukuja no chyba ze bedzie potrzebna pomoc lekarska ale pamietaj ze jestes mlody, Twoje cialo sie dopiero modeluje i pewnie jeszcze wiele zmian zauwazysz

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...