Forum Żywienie i fitness

Co mogę zrobić, żeby urosnąć?

~an...ka

~an...ka

Witam szukam pomocy ponieważ dręczy mnie pytanie czy jeszcze mam szansę urosnąć.
Mam 1.67 cm 64 kg 17 lat od roku trenuję boks żyję aktywnie.
Nie palę papierosów ale zdarza mi się wypić piwo. Na treningi bokserskie uczęszczam minimum 3 dni w tygodniu trwają od 18 do 19 30. Śniadanie rzadko jem tylko w szkole coś zjem a z obiadem to tylko jak sobie coś zrobię sobie sam do jedzenia rodzice pracują do 17 do 18 to nie mają czasu mi zrobić.
Mój tata ma wzrost 1.75 około moja mama ma 1.64 około, Mój brat mnie wyprzedził wzrostem nawet ma około 1.75 jest o dwa lata młodszy.
Pytałem się lekarzowi rodzinnemu czy jak mając 13 lat ćwiczyłem pompki brzuszki podnosiłem najróżniejsze odważniki to czy nie zaburzyło mi to rozwój wzrostu. Odpowiedział że nie wpływa kulturystyka na rozwój wzrostu.

Bardzo bym był wdzięczny za udzielenie mi pomocy i podaniu mi jakiś wskazówek jak bym mógł jeszcze pare centymetrów się wyciągnąć

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ro...et

~ro...et

Witam mam ok 168 cm wzrostu.. waga 75 kg .. dawniej bylem trochę grubawy.. ale teraz dobrze wyglądam na plecach klatce i ramionach .. znacząco widać mięśnie.. mój problem jest taki mam 17 lat i chciałbym urosnąć chociaż do 178 cm jak Mike Tyson .. : ))

odżywam się tak . w sumie zawsze tak samo.. chleb z szynką.. raz za ile mleko.. obiadu prawie w ogóle.. co mam jeść pić. ?

chormon wzrostu w tamtym roku badany i był dobry tak więc to jest ok.. to jak mam się odżywiać i co jeść. ?

cwiczę troche boks i dlatego no schudlem .. skakam tak jak by na skakance ale bez skakanki.. i no i troche juz kondycje mam.. ale pomóżcie co mam zrobić żeby jeszcze urosnąć.

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Wzrost jest uwarunkowany genetycznie. Nie ma diet czy ćwiczeń powodujących wzrost ciała. Musicie przypatrzeć się swoim rodzicom, dziadkom, jeśli oni są niscy to najprawdopodobniej wy również będziecie niezbyt wysocy.

25 kamila-okulska Kobieta, 32 lata, Lublin