Forum Żywienie i fitness

Jak nie przytyć w święta?

~Komercha

~Komercha

Zbliżają się święta i czeka mnie przez to dużo jeżdżenia po rodzinie. Wiadomo jak to jest tu śniadanie, tam obiad i jeszcze kolacja. Nie chcę robić przykrości nikomu i odmawiać jedzenia ale boję się że przytyję od tych smakowitości. Co zdobić by nie przytyć w święta?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NikMag

NikMag

Myślę że trochę późno się o to zapytałaś. teraz to już tylko zostaje silna wola. Ja jakiś czas temu schudłam dość niezdrowo przez spory wysiłek i niejedzenie (trochę nie ze swojej winy) i się bałam efektu jojo zwłaszcza że święta na horyzoncie. Jakiś czas temu zaczęłam jeść regularnie i coraz więcej żeby jakoś wrócić do normy bez zbędnych kilogramów. Udało mi się i teraz się nie obawiam. To rada bardziej na przyszłość, że jak masz problem z silną wolą i namawiającymi ciotkami to warto miesiąc wcześniej zacząć wracać do normy przed jakimiś dietami.

Chociaż nic nie napisałaś czy jesteś na diecie czy coś. Jeśli twój organizm nie ma większych niedoborów i odżywiasz się zdrowo to takie jedne święta nie powinny ci zaszkodzić jeśli zjesz trochę więcej. Jak ktoś się odchudza niezdrowo, spożywając małe ilości kalorii to święta mogą być problemem ale niektórzy się odchudzają za pomocą ćwiczeń i zdrowego odżywiania i tym osobom raczej nic nie grozi w święta.

303 nikmag Kobieta, 35 lat, Kraśnik
RockBaby

RockBaby

Ja po każdym posiłku staram się iść na spacer

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 31 lat, Częstochowa
Sonia

Sonia

a mnie to bawi co Wy do swiat czekacie aby sie najesc bez opamietania? ja jem ile uwazam ze moge zjesc po lyzeczce wszystkiego nie przejadam sie przeciez nie zyjemy w PRLu zeby tylko na swieta byly smakolyki umiar zawsze wskazany

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 34 lata, Radom
~Komercha

~Komercha

u mnie zawsze są jakieś smakołyki których na co dzień nie je. Barszcz na naturalnym zakwasie z chleba żytniego, uszka, paszeciki czy karp w kilku odmianach. to ma swóh klimat jedyny. Ja sie nie czepiam świąt tylko wiem że podczas nich bardzo łatwo stracić panowanie nad sobą

Złośliwa

Złośliwa

u mnie tez i człowiek walczy sam z sobą. Ja piję w tym czasie dużo czerwonej herbaty.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 34 lata, Warszawa
NikMag

NikMag

ja tam w święta nie powstrzymuje się przed smakołykami, rodzice wędzą boczki wujek kiełbaskę. Ciastka też są i różne smakołyki ,a po świętach jeszcze dostaję żarcie na wynos. tylko że zazwyczaj dziele to na porcje i zamrażam bo jeszcze dwa dni można sobie pozwolić ale nie przez tydzień.

303 nikmag Kobieta, 35 lat, Kraśnik
Kaja

Kaja

ja tak samo jem po kesie, nie bede sie obzerala tylko dlatego ze jest raz w roku jak bardzo zatesknie za czyms to sobie zrobie i w lipcu

230 kaja Kobieta, 46 lat, Tychy
sabrina

sabrina

Chodzi przede wszystkim o to, że w święta jest na stole dużo pysznych rzeczy, a na codzień nie ma tego problemu. I często jest tak, że oczy by jadły, ale miejsca już nie ma. Jesli chciecie zjeśc mniej to przed każdym posiłkiem wypijcie szklankę albo dwie wody i brzuszek się już trochę zapełni i zjecie mniej, tylko... zastanówcie się czy naprawdę chcecie ograniczac sobie świąteczne smakołyki? Bo ja nie zamierzam! :P

8 sabrina Kobieta, 29 lat, Białystok
xSandra

xSandra

ja tez nie ograniczam, jem wszystko ale mało to najlepsze rozwiązanie :)

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 32 lata, Kraków
karolinexxx

karolinexxx

no i jak tam, brzuszki urosły? :) ja sie objadłam ciastami :P

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 34 lata, Karolkowo
Złośliwa

Złośliwa

no ja też:) a po nowym roku zapisuję się na zumbę:)

--

Panda

Panda

mnie w zimie nie chce sie cwiczyc jak sie ubiore w rajstopy spodnie kurtke szalik to nie chce mi sie isc cwiczyc moze dlatego ze mieszkam daleko od wszystkich silowni i miejsc sportowych i sama podroz w zimie mnie meczy ;/

229 panda Kobieta, 41 lat, Katowice
~PorannaRosa

~PorannaRosa

to przecież zawsze możesz iść na spacer albo pobiegać?

Rubinowa

Rubinowa

dokładnie godzine po posiłku idź na 30 minutowy spacer i od razu lepiej ci się zrobi

--

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

306 rubinowa Kobieta, 39 lat, Warszawa
Złośliwa

Złośliwa

zaczęłam też pić czerwoną herbatę:)

--

~kilitka

~kilitka

ja wcześniej cokolwiek więcej zjadłam niż zwykle to już pojawiał się dodatkowy kilogram... w święta nawet do 4 w dwa dni, czyli delikatnie mówiąc koszmar... mama bała się że wpadnę w jakąś anoreksję i poradziła się znajomej farmaceutki, a ona dała mi taki suplement o ciekawej nazwie Topinambur. To jeden z suplementów Gal, serio widzę różnicę, waga stoi w miejscu, a ja się już tak nie przejmuję jak zjem za dużo cukierków :)

RockBaby

RockBaby

topinambur to inaczej słonecznik bulwiasty...

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 31 lat, Częstochowa
~Gwieździsta

~Gwieździsta

wow pierwsze słysze, ale jakoś jestem sceptycznie do tego nastawiona, nie wierze w cuda

aanielkaa

aanielkaa

a na co dokładnie on jest ten ta.... cos tam? jaki to ma skład i na co jest????

17 aanielkaa Kobieta, 39 lat, Kraków