Skocz do zawartości
Forum

Właściwości herbaty


Gość Mirableka

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaką herbatę ? Bo kazda herbata wymaga zupelnie innej temperatury. Na przykład herbatę czarną parzy się w o wiele wyższej temperaturze niż przykładowo zieloną. dla ktorej temperatura powyżej 70 stopni jest niewskazana. Zupełnie inaczej równiez parzy się yerba mate czy delikatną herbatę białą.

Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://home-sklep.pl/blog/w-czym-parzyc-herbate

Opisane jest tutaj w jaki sposob parzyć herbate tak aby wyciągnąć z niej maksymalnie herbaty.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie dnia bez filiżanki herbaty ? Z rana staram sie nie pić od razu kawy, człowiek i tak jest pobudzony tak wiec nie wiem jaki jest sens dodawać soie pobudzenia kofeiną. Jednak aromatyczna herbata jak najbardziej poprawia humor. 

Lubie zarowno czarną jak i zielona chociaż ostatnio polubiłam się z herbatą owocową. Polecam przejrzeć sobie herbatki tutaj, w sklepie jest spory wybór dobrych aromatów:

https://www.krainaherbaty.pl/herbata-owocowa

Piękny aromat ma na przykląd Słodki sen. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.03.2012 o 10:48, Piękna i Bestia napisał:

no taka też jest dobra. Ale ja jeszcze wkraplam troszkę cytryny, wiem że to świętokradztwo ale ja tak lubię ją pić. A co sądzicie o takich herbatkach rozpuszczalnych?

Ani cytryny, ani mleka NIGDY DO HERBATY !!!

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.10.2011 o 11:27, Gość Mirableka napisał:

Witam,
ostatnio przeczytałam artykuł na temat doboczynnego picia herbaty. Podobno ma ona właściwości antynowotworowe, antymiażdżycowe i odchudzające i w ogóle cudowne. Czy to jest prawda czy tylko chwyt marketingowy?

To zalezy od rodzaju herbaty - inne wlasciwosci bedzie miala czarna, inne zielona a inne czerwona lub biala.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...