Skocz do zawartości
Forum

Regularne posiłki a głód


Gość Dominika_8911

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika_8911

Witam wszystkich!
Od sierpnia postanowiłam ze przydało by się coś zrobić z wagą. Przy 164 cm waga 76. Praca w cukierni nie sprzyja figurze :-) 2 tygodnie odkryłam nowa dietetyczkę,na pierwszej wizycie sprawdziła parametry i zaleciła 5 posiłków dziennie i obligatoryjnie śniadanie przed praca. Pilnuje się z godzinami , wiec jem więcej bo wcześniej to były 3 posiłki dziennie bez pierwszego śniadania. Mój problem jest taki ze pomimo reguładnych posiłków chodzę cały czas głodna . Wcześniej nie odczuwałam tak często głodu i tak szybko po posiłku ! Nie podjadam pomiędzy posiłkami i jestem w kropce ! Nie chcę iść narazie do dietetyczki bo nie jestem gotowa na specjalną dietę z narzuceniemkonkretnych produktów i dań a u Pani płaci się za pakiet za cały miesiąc a ja narazie tego nie potrzebuje. Nie czuję się gotowa na dietę. Czy miał może ktoś podobne doświadczenia i może się ze mną podzielić wiedzą ? Dodam że zalecenia dla mnie to około 1490 kalorii dziennie. Myślę że przyjmuje max 1600 . Z góry dziekuje za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie wcześniej Twoje posiłki były bardziej sycące i się nimi najadałaś oraz nie pobudzałaś tak często wydzielania insuliny (jej zbyt duży wyrzut, nieadekwatny do posiłku powoduje ponowny głód). Śmiało możesz wrócić do 3-4 posiłków (umieszczając je w planie dnia co 3-4 h). Jeżeli przy tej kaloryczności chudniesz 0,5-1 kg/tydzień to wartość ta jest prawidłowa :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marcelina14

Musisz spożywać produkty, które są bogatym źródłem błonnika. Jak piłam shaki proteinowe Eco and Slim Fit https://ecoandfit.pl/pl/c/Produkty/13 . Mają mało kalorii, a bardzo sycą, dlatego nie zdarzało mi się po nich podjadać. Oczywiście oprócz nich też potrzeba zdrowej i zbilansowanej diety, więc przy następnej wizycie u dietetyczki powiedz, że jesteś głodna między posiłkami :) powinna coś na to zaradzić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...