Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę schudnąć po tabletkach antykoncepcyjnych


Gość kas67

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu stosowałam dietę. Schudłam z 65 do 60 kg. Czułam się bardzo dobrze, do momentu kiedy zaczęłam jeść normalnie, kiedy zaczęłam tyć. Początkowo stwierdziłam, że to normalne, po zaprzestaniu stosowania diety odchudzającej. W międzyczasie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Pomyślałam, że to może być przyczyną rosnącej wagi, więc poszłam do ginekologa, który zmienił mi tabletki na inne. Mimo to nie mogę schudnąć. Aktualnie jem naprawdę nie dużo, nie jadam wieczorami i nocą a waga nie schodzi :( ruszam się tyle co zwykle a ważę 68 kg! To jest dla mnie za dużo, nigdy wcześniej tyle nie ważyłam, czuję się źle i ciężko. Ostatnio znów zaczęłam dietę, ale to nic nie dało...uważam, że przybyło mi zbyt dużo kg w krótkim tak naprawdę odcinku czasu. Mam 23 lata, 167 cm wzrostu, kompleksy i szafę pełną za małych ubrań ;/

Odnośnik do komentarza

ginekolog dał Ci złe tabletki bo nie powinnas po nich przytyc pewnie nie robił Ci żadnych badań tylko dał tak w ciemno... to właśnie minus niektorych lekarzy, zrób sobie poziom tsh sprawdz czy nie rozchwialo Ci hormonow

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Poobserwuj się teraz i zobacz czy nadal tyjesz czy już nie. Jeśli nadal będziesz przybierać na wadzę przy braku zmian związanych z dietą, zgłoś się do lekarza prowadzącego o zmianę tabletek. Poproś go o wykonanie badań hormonalnych, które pozwolą na dobranie odpowiednich tabletek.
Do tego czasu, staraj się jak najwięcej ruszać. Zwiększ swoją aktywność fizyczną. Chodź na godzinne spacery, zapisz się na siłownie czy basen. Jeśli zdecydujesz się na dodatkowe zajęcia sportowe to chodź na nie 2-3 razy w tygodniu. Jeśli nie lubisz tego typu aktywności to proponuję jazdę na rowerze i ćwiczenia w domu. Ćwicz codziennie w domu jedną godzinę dziennie. Zrezygnuj z windy czy autobusów na rzecz chodzenia po schodach i na piechotę.
Przejdź na lekką dietę pozbawioną smażonych potraw, fast foodów i niezdrowych przekąsek. Nie ograniczaj jednak bardzo zapotrzebowania na kalorie gdyż może Cię dosięgnąć efekt jo jo.

Odnośnik do komentarza

Witam. W październiku tamtego roku zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne NARAYA. W ciągu 5 miesięcy przytyłam ponad 10 kg. Tabletki odstawiłam, zaczęłam ćwiczenia, zmieniłam dietę a także zaczęłam brać tabletki Aquafemin na pozbycie się wody z organizmu. Niestety do dnia dzisiejszego nie daje to rezultatu... Zna ktoś z was jakiś skuteczny sposób? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak poprzedniczka 5 miesięcy brałam tabletki i w ciągu pół roku przytyłam 18 kg, nie mam pojęcia jak schudnąć, jem w porównaniu do tego co wcześniej to niewiele, mam więcej ruchu a mam wrażenie ze cały czas tyje tylko w znacznie mniejszym tempie. Nie wiem co robić. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Gość paulka paulka

Witam. Ja mam podobny problem. Przytylam ale nie w czasie stosowania tabletek ale po ich odstawieniu mozna powiedziec ze tyje i tyje. 20 kg.... raz odstawilam na pol roku i przybylo mnie 15 kg potsm znowu wzielam i niedawno odstawilam i waga juz widze sie podnosi... czy to mozna jakos zachamowac... jestem przerazona. Moja budowa ciala jest w miare gorzej z brzuchem wyglada jakbym miala zaraz rodzic.. koszmar,!!, pomozcie

Odnośnik do komentarza
Gość Adelajda.K

U mnie każda dieta kończyła sie porażka.Stosowałam tez pewien suplement i też nic.Slimunox miał być moim ostatnim podejściem do tabletek.Sam nie wierzyłam że waga po miesiącu stosowania pokazała 5 kg mniej.No ale w końcu po wielu nieudanych próbach odchudzania w końcu schudłam i to bez efektu jo-jo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...