Skocz do zawartości
Forum

Problemy z wagą


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem już od dłuższego czasu. Chodzi mi o moją wagę. Mam około 168cm wzrostu i ważę ok. 70kg i mam 14 lat. Jestem otył/mam nadwagę dosyć długo bo od około 3 klasy. Zaczęło się niewinnie bo jedzenie słodyczy. Trochę częściej niż można. Nie robiłem też wysiłku fizycznego. Od około roku jeżdżę jak najczęściej mogę na rowerze co też sprawia mi przyjemność fizyczną, jak i psychiczną. Jest to dla mnie forma wysiłku który również mnie uspokaja. Lecz jeżdżę bardziej kaskadersko co sprawia dodatkowy wysiłek. I tak jestem zadowolony z siebie bo w wakacje schudłem aż ok. 7kg samą jazdą na rowerze. Było to zwykle 12-16 godzin jazdy dziennie ze znajomym. Też on mnie bardzo zmotywować do tego. Jest zima i nadal jeżdżę na rowerze jak najczęściej mogę, mimo tego iż jest śnieg. Tylko że już nie po 12-16 godzin tylko pod koniec dnia po szkole około 3-4 godziny a w weekendy około 6-8 godzin max 10. Jest to naprawdę trudne do zrozumienia jak. Czasem aż sam nie mogę w to uwierzyć, lecz jazda na rowerze sprawia mi radość. Wiem że to nie wystarcza. Muszę zmienić swoją dietę. I dodam jeszcze że na rowerze robię około 25-35 km. Chodzi mi o weekendy. Dni szkolne to około -15-20 a wakacje to naprawdę różnie. Mój rekord życiowy (oczywiście z przyjacielem) to aż 112.6 km. Liczyliśmy to ponieważ byliśmy ciekawi tego ile zrobimy km w jeden dzień a też byliśmy przygotowanie na długą podróż bo od 6 rano aż do 24 w nocy. Podchodzu już to powoli chyba pod uzależnienie lecz chyba to zdrowsze niż często to bywa w dzisiejszych czasach np. od internetu itp. Ostatnimi czasy ograniczylem spożywanie tłustych rzeczy, oraz słodyczy. Chciałbym dostać jakieś rafy od osób, które jednak się na tym znają i mogą pomóc. Z góry dziękuję. Hubert

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...