Skocz do zawartości
Forum

Napady obżarstwa - jak sobie z tym poradzić?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Już od ponad roku mam problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Mam straszne napady na jedzenie, z którymi sobie nie radzę. Myślałam na początku, że choruję na kompulsywne obżeranie się, jednakże nie jem z przyczyn emocjonalnym. W pewnym momencie(np. po zjedzeniu obiadu) zaczynam mieć straszną chęć na zjedzenie czegoś(np.batona, chleba, jogurtu itp.), jeśli nie zjem tej rzeczy, to jestem strasznie rozdrażniona i nie mogę się na niczym skupić. Jeśli już zjem tą jedną rzecz, zaczynam pochłaniać inne jedzenie i nie mogę przestać tego robić do czasu, aż nie będzie chciało mi się wymiotować. Czasami mogę jeść tak przez dosłownie cały dzień, przez co czuję się, jakby jedzenie na de mną panowało. Mam też tak, że jeżeli nie zjem rzeczy na jaką mam ochotę, tylko w zamian inną, to mogę jeść dopóki nie zjem tej mojej zachcianki. Staram się jeść wszystkie 5 posiłków dziennie i odpowiednią ilość kalorii, jednakże przez te napady nie daję rady jeść tylu kalorii ile powinnam. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić

Odnośnik do komentarza
Gość mayczak987

Uważam, iż najrozsądniej jest wykupić zdrową, zbilansowaną dietę, która uniemożliwi Ci podjadanie między posiłkami. Mieszkam w Trójmieście. U nas świetnymi opiniami cieszy się firma cateringowa https://foodandfit.pl/, która jest stosunkowo tania, a oferuje dania dobrej jakości, bez soli i cukru, ale smaczne i dobrze doprawione.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...