Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić mam?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam od 4 lat problem z obżarstwem. Potrafię spałaszować jednoczęsnie pączka, WieśMaca, chipsy, gumę rozpuszczalną i batona. Przez to przytyłem z 95 kg (ok, to było może nadwaga) do 116 kg teraz. Obżarstwo to było spowodowane przez depresję i nerwicę. Największe apogeum sięgneło gdy studiowałem na uczelni na któej nie chciałem i miałem zdiagnozowane zaburzenia depresyjno-lękowe. W badaniach krwi TSH prawidłowe (choć nie badałęm się od roku) ale trójglicerydy wysokie. Dodatkowo problemy z ciśnieniem krwi oraz ból stawów (rzadko, ale jednak). Nigdy nie dałem się ,,ogarnąć'' i pomimo uprawiania sportu i wyrzeczeń wprost jednak wracałęm do punkt wyjścia. Rodzice moi już mi robią awanturę. Raz w Liceum zabrali mi na rok kieszonkowe żebym nie podjadał. Tylko, że oni nie dają mi możliości zmiany diety w domu. Co ja mam robić?

Odnośnik do komentarza

Pomocna może być pomoc dietetyka lub najlepiej psychodietetyka. Jeśli tylko masz taką możliwość, przemysl wizytę u specjalisty.
Z kilku rzeczy które mogę doradzić to staraj się jeść w domu i nie chodzić glodnym do sklepu czy na miasto, powoli przeżuwaj jedzenie i staraj się przestać jeść kiedy już czujesz się najedzony. Staraj się żeby w większości porcji które jesz były warzywa. Skupiaj aie kiedy jesz żeby nie wrzucać w siebie bezmyślnie jedzenia kiedy już nie jesteś głodny. Jesli masz problem ze stawami, co jest spowodowane prawdopodobnie nadwagą, wybieraj aktywności które nie obciaza nadmiernie stawow - polecam rower, dłuższe spacery, a szczególnie basen. Wzmocnisz też przez aktywność układ krążenia. Odradzam bieganie i skakanie do momentu aż trochę zrzucisz.
Niestety dużo osób ma problemy z zajadaniem stresu :( kiedy czujesz ze masz ochotę rzucić się na jedzenie, spróbuj skupić się na czyje innym, spróbuj się czymś zająć. Staraj sie też nie kupować słodyczy i poproś domowników żeby nie trzymali słodyczy na wierzchu, żeby nie mieć ich w domu pod ręką, bo wtedy na pewno je zjesz. Jeśli nie umiesz się powstrzymać przed jedzeniem, możesz mieć przy sobie na czarną godzinę jakieś zdrowe przekąski, np. Owoc, orzechy. Mi, kiedy mam ochotę na słodkie pomaga wypicie kawy z odrobina mleka i cukru. Zawsse to jakis slodki smak, a lepsze to niż zjeść wielkiego pączka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...