Skocz do zawartości
Forum

Czy mięso jest konieczne w diecie?


Rekomendowane odpowiedzi

a jest coś takiego jak zażynanie humanitarne? bo jesli juz o tym mówimy to żadne zażynanie nie jest humanitarne. A co do pytania, to mieso nie jest konieczne. wegetariania i weganie radzą sobie całkiem świetnie, do tego rzadziej chorują, nie są otyli itp.
Tutaj sobie poczytaj co dostarczać, kiedy zrezygnujesz z miesa i jego właściwości:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-wegetarianska

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza
Gość głodomorka

Ja bym, nie mogła z mięska zrezygnować. Pizza wegeteriańska jest ble, smaku nie ma. Tak ten świat został pomyslany, że ludzie jedzą zwierzęta i już. Nie zmienimy swojej natury. Może ktoś nie lubi mięsa i go nie je, ale niejedzenie mięsa ze względu na to, jak przetwarza się zwierzęta jest dla mnie dziwne.

Odnośnik do komentarza

Mięso w diecie jest konieczne gdyż tylko ono zawiera białka o zbilansowanym składzie i stosunku aminokwasów egzo i endogennych. Białko to jest dobrze przyswajane przez nasz organizm Dodatkowo mięso jest bogatym źródłem mikro i makroelementów a także witamin. Dodatkowo mięso dostarcza nam duże ilości cynku, żelaza witaminy B12 i D.
Osoby nie jedzące mięsa i produktów pochodzenia odzwierzęcego mogą cierpieć na niedobory.
Produkty roślinne nie posiadają dobrze zbilansowanego białka, owszem skład może być podobny ale zawsze będą występować jakieś niedobory. Zawierają one bowiem niewiele aminokwasów siarkowych methioniny i cysteiny.

Odnośnik do komentarza

to nieprawda byl program o weganach i wegetarianach ktorzy pokazywali swoje wyniki krwi i byly dobre nawet ciaze przenosila ta kobitka bedac weganką i jej dziecko tez jest weganem i wszystko jest jak najbardziej ok. wiadomo rezygnuje sie z miesa ale trzeba to czyms nadrobic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...