Skocz do zawartości
Forum

Problem z jedzeniem u 16-latki


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 16 lat, od tygodnia mam problem z jedzeniem. W związku z tym pytam: Co mogą oznaczać następujące objawy? 1)Jedzenie traci smak, zaczyna być obrzydliwe. Nieraz wydaje się niejadalne, np. smak ciastka przypomina mi drewno, ogórek- kostkę lodu, herbata- wodę ze stawu, banan- zmielone ślimaki... 2)Jestem głodna, ale nie mam ochoty jeść, jakbym miała jakąś psychiczną blokadę przed tym. Takie rozdwojenie jaźni: fizyczny głód, psychiczna niechęć do jedzenia. 3)Zaczynam coś jeść i zanim skończę (mimo głodu) mam ochotę odsunąć talerz, bo "więcej nie chcę". 4)Po jedzeniu, przed albo nawet na jego widok czy gdy o nim myślę, robi mi się niedobrze i mam wrażenie, że zwymiotuję. Czasem takie uczucie przychodzi niezależnie i nagle. 5)Patrząc na jedzenie czasem wgl nie czuję, jakby to dało się zjeść... No jakby "to coś" wcale nie służyło do odżywiania się. 6)Naraz jestem głodna i jest mi niedobrze. 7)Przychodzą nieraz do mnie myśli, że wolałabym wcale nie jeść, bo jedzenie czegoś zwykle jest dla mnie nieprzyjemne i sprawia, że źle się czuję. 8)Nie mam ochoty na jedzenie, na które zawsze miałam ochotę, typu pizza czy lody. Często po prostu nie mam ochoty na nic i gdy jestem głodna muszę coś zjeść, wybieram "najmniejsze zło". "Najmniejsze zło", czyli to na co zwykle jako tako mam ochotę, to takie lekkie rzeczy, typu owoce, sałatki, jogurty, jeśli kanapki, to z białym serkiem, do picia herbata, ze słodyczy to lody, inne raczej nie wchodzą. 9)Normalną ochotę na jedzenie zaczynam mieć wtedy, kiedy czuję się dobrze i bezpiecznie. Kiedy rozmawiam z kimś i widzę, że ta osoba pozytywnie mnie odbiera, nie jestem sama.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...