Forum Żywienie i fitness

Czy siłownia jest zdrowa?

~jannowak

~jannowak

Trafiłem ostatnio na taki wpis o siłowni. Zgadzacie się z tym, że siłownia to samo dobro, czy może warto robić co innego niż chodzić na siłownię?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kiwikiwi

~Kiwikiwi

Dobrze działa na mózg. Po treningu masz IQ mniejsze o 19%.

fugazi

fugazi

To zależy co chcesz osiągnąc. Jeżeli Twoim celem jest tylko i wyłącznie rozwój mięsni to nie koniecznie, natomiast jeżeli zależy Ci na zdrowej sylwetce to przy połączeniu z dietą można z siłowni wynieść sporo zdrowia! :)

---
dentysta Wałbrzych

192486 fugazi Mężczyzna, 28 lat, Katowice
~1999Anonim

~1999Anonim

silownia jest bardzo zdrowa ale to bardzo zdrowa orzywia cialo i umysl!!!!!

~Stachmasra

~Stachmasra

Kobieta zaczynając swoją przygodę z siłownią czuje się niekomfortowo. Mówię to z własnej perspektywy. Pamiętam doskonale jak rok temu postanowiłam opuścić salę fitness i stałam z rozpisaną w dłoni kartką z treningiem siłowym. Miałam problem ze znalezieniem odpowiednich maszyn. Na pewno bardzo mi pomogło zdecydowanie się na pomoc trenera, który wyjaśnił jak wykonywać cwiczenia na siłowni. Oraz jak powinnam się ogarnąć. Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://www.keepyour-balance.pl/pierwsza-wizyta-na-silowni-rzeczy-ktore-warto-wiedziec-przed-treningiem/

Na stronie jest opisane to co warto wiedzieć przed treningiem.

ewelina.dietetyk

ewelina.dietetyk

Trening oporowy z wykorzystaniem ciężaru wolnego czy też maszyn na siłowni pomaga nie tylko w budowaniu masy mięśniowej i rzeźbieniu ciała, ale również bardzo dobrze wpływa na kości. Najlepiej jest wybrać taką aktywność, która sprawia największą radość. Jednakże siłownia czy też treningi fitness wzmacniające ciało (np. TBC) dają niesamowite efekty.

215020 ewelina-dietetyk Kobieta, 25 lat, Warszawa
~Najmanna

~Najmanna

Jest zdrowa w odpowiednich ilościach. DObrze jest zorganizować sobie domową silownie co nie jest takie trudne bo wystarczy na początku kupić
ławeczkę do ćwiczeń
matę
jak rownież piłkę
Przydatne będą również hantle. Wraz z postępami można wzbogacać swoją domową siłownię o nowe przyrządy do ćwiczeń, które umożliwią wykonywanie bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Na początek wystarczy jednak sztanga i podstawowe akcesoria.
Wyposażenie do siłowni znajdziecie tutaj https://trainingshowroom.com/20-wyposazenie - polecam skontaktować się ze sklepem i powinni Wam doradzić jakie wyposażenie do domowej siłowni będzie najlepsze.