Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 13-latka


Gość Igor1998

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Igor1998

Witam.Zauważyłem że mam gruby brzuch koledzy też mówią że jestem gruby i chciałbym mieć płaski brzuch.Od wtorku zaczynam robić brzuszki i mam pytanie odnośnie diety jaka polecacie?Mój kolega ma takie mięśnie brzucha ja też chciałbym mieć takie

Wzrost:160cm
Waga:50kg

Odnośnik do komentarza

U każdego człowieka tłuszcz odkłada się w innym miejscu. U ciebie widać tłuszcz gromadzi się w okolicy brzucha. Na ten problem można zaradzić ćwiczeniami.Pierwszym ćwiczeniem są brzuszki:Połóż się na plecach. Ręce skrzyżuj na klatce piersiowej lub daj za głowę. Zegnij kolana.Podnieś się powoli używając do tego tylko mięśni brzucha. Dolna część pleców powinna przylegać do podłoża. W pozycji krańcowej, przy kolanach, zrób wydech i wróć do pozycji startowej. Powtórz około 20-25 razy i zrób kilku minutową przerwę. Wykonaj około 3 takich serii.
Jeśli dopiero zaczynasz zrób mniej powtórzeń w każdej serii np: 10 zamiast 25.
Ważne aby starać się wykonywać to ćwiczenie dokładnie i powoli tak aby angażować tylko mięśnie brzucha.
Niestety wiele osób popełnia błąd robiąc wiele powtórzeń ale niedokładnych przez co nie trenują optymalnie mięśni brzucha.
Scyzoryki
Połóż się na podłodze, lub jakimś kocu (materacu), wyprostuj cały tułów, ręce trzymaj wyprostowane nad głową, i jednocześnie unieś nogi, zginając kolana, oraz tułów z rękoma, tak, aby ręce i nogi spotkały się mniej więcej na środku (dolna partia pleców, oraz pośladki, cały czas muszą leżeć na ziemi)
Tylko pamiętaj jeżeli w jakimś momencie poczujesz się słabo przerwij ćwiczenia i odpocznij.

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo serdecznie,z tej strony Nero999 Mam 1,75 m. i ważę 85kg, dodam, że mam 13 lat. Ruszam się tylko na w-f i niekiedy wyjdę na rower lub coś tego rodzaju.Chcę schudnąć, nie wiem ile muszę ale chcę! .Gdy prosiłem rodziców oto, żebyśmy udali się do dietetyka i abym się odchudzał pod okiem specjalisty,oni mnie wyśmiali... Proszę niech mi ktoś pomoże, nie jem dużo, fast foody jem rzadko. Proszę o pomoc!!Jestem już tak zdesperowany :(( Nero999

Odnośnik do komentarza

Musisz być aktywniejszy fizycznie. Ćwicz codziennie, regularnie, możesz też codziennie odrobinę zwiększać dawke ruchu. Jeśli do tego będziesz się zdrowo odzywiał oraz jadł w regularnych godzinach to na pewno będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Jestem Chłopcem.Mam 13 lat, 170cm wzrostu i 69 kg masy ciała. Moim największym problemem są bardzo odstające od reszty ciała pośladki. Z tego powodu czuję się jak dziewczyna! :( Do tego odstający lekko brzuszek i grube uda oraz odstające sutki. Jem 3 posiłki dziennie, no i niestety lubię podjadać. Czasem wpadnie baton, albo lody na patyku... Jako że są wakacje, chcialbym przejść na dietę bo niestety z powodu waruków ćwiczenia typu bieganie, rower prawie nie wchodzą w gre. Wiem, że Jestem na granicy nadwagi . Bardzo chciałbym schudnąć do 60 kilogramów bo wiem ,że by to pomogło.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 13 lat mam 185-190 cm oraz waże 91 kg, gdy miałem na wadzę 95 powiedziałem KONIEC, zacząłem mniej jeść (zdrowo) i chodzić codziennie na siłownie po 2-3 godziny (od tygodnia już chodzę regularnie), aktualnie waże 91 kg, co zrobić aby ważyć jeszcze mniej i mieć ładny brzuszek i uda, a nie jak słoń.

Odnośnik do komentarza

Co do postu o diecie na wzrost to niestety takowej nie ma, gdyż wzrost jest uwarunkowany genetycznie. W okresie dojrzewania dieta powinna być dobrze zbilansowana i zawierać wszelkie składniki pokarmowe.
Co do drugiego postu. Ostające pośladki mogą być skutkiem wad postawy takich jak lordoza. Warto zatem udać się do ortopedy i poddać się badaniu. Wadę tę można skorygować poprzez odpowiednie ćwiczenia i fizjoterapia a w przypadku głębokiej wady operacją.

Odnośnik do komentarza

Witam mam 13 lat i waże 48 - 47 kg mam wzrostu 156 cm. Nie jesm słodyczy i bardzo dużo przez to schudłam w ciągu miesiąca i teraz już 4 - 3 miesiące nic... waga nie spada , wręcz przeciwnie ale to wiem z jakej winy troszke jem za dużo... Chciałam by schudnąć.Proszę o pilną pomoc.

Odnośnik do komentarza

Hej Zarejestrowałem się na tym portalu bo uważałem zę uwas dostanę godną uwagi odpowiedz chciałbym sie od was dowiedziec jak schudnąć waże 52kg mam 157cm wzrostu mam13 lat choć jescze moje bmi chyba miesci sie w normie wydaje mi sie ze to za duzo moji koledzy tego samego wzrostu warzą 45kg Zwykle niejem fastfoodow może 2-1 raza na miesiąć prosze o szybką odpowidziedz z góry wam dziękuje

Odnośnik do komentarza

~hcfgh
Mam13 lat i 163wzrostu i waze ok. 70kg jem duzo slodyczy i ruszam sie tylko na wf . Co man ztobic aby schudnac?

Witam,
Sama zauważyłaś swoje błędy. Skoro jesz dużo słodyczy i do tego jesteś mało aktywna to niestety waga będzie rosnąć. W Twoim wieku niskokaloryczna dieta odchudzająca jest niewskazana ponieważ dojrzewasz i potrzebujesz wszystkich składników. dlatego też polecam Ci zrezygnowanie ze słodyczy ( a przynajmniej ograniczenie ich do minimum), chipsów, pizzę i słodkie napoje gazowane. Do tego zacznij więcej ćwiczyć i być bardziej aktywna. Chodź na spacery, graj w piłkę, jeździj na rowerze czy rolkach. Do tego możesz ćwiczyć w domu, poświęć temu godzinę dziennie. To powinno pomóc Ci schudnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...