Skocz do zawartości
Forum

Jak zdrowo i w szybko schudnąć z ud?


Gość majaa190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majaa190

Witam. Nazywam się Maja i mam 16 lat. Od jakiegoś czasu coraz większą uwagę zwracam na swoją figurę. Niedawno stwierdziłam, iż moje uda są za bardzo ''masywne''. Moja waga to 56 kg natomiast mierzę 161 cm. Ostatnio skorzystałam z kalkulatora BMI i okazało się, że ważę tyle ile powinnam, ogólnie lubię swoje ciało ale uda są dla mnie troszeczkę za duże.
Od jakiegoś czasu ograniczam słodycze do minimum ale wiem, że to nie wszystko. Staram się jeść regularnie:) Jeśli chodzi o obiady to jem zawsze to co zostanie ugotowane przez rodziców i nie wybredzam są to różne potrawy, czasami kurczak a czasami ryż z parzonymi warzywami. Słodycze zastąpiłam waflami ryżowymi a napoje gazowane wodą smakową. Również staram się prowadzić sportowy tryb życia, niedawno stwierdziłam iż bieganie jest dobra formą lecz po pewnym czasie przestałam biegać ze względu na mój duży biust, który uniemożliwiał mi wykonywanie tego sportu. O wiele lepiej jezdzi mi się na rowerze ale również nie jestem pewna czy to idealne rozwiązanie ponieważ nie chcę aby moje uda były bardzo umięśnione wtedy mogą wydawać się jeszcze większe. Chciałabym aby moje uda straciły trochę masy i abym mogła czuć się tak jak czuję się z reszta swojego ciała czyli po prostu dobrze;) Bardzo proszę o pomoc .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość martysia10

Mam 13 lat, 152 cm wzrostu i ważę 47 kg. Moja waga nie jest zbyt duża.
Mój problem polega na tym że mam duże uda i łydki, a zwłaszcza łydki.
Chciałabym w jak najkrótszym czasie je wyszczuplić. Nie jestem gruba w górnym partiach ciała. Tylko te łydki!!! i (uda) nie chce się też odchudzać. Chodzi mi tylko o ćwiczenia.
O jak ja marzę o szczupłych łydkach!! Może moje marzenia się spełnią??
Wtedy będę się sama sobie podobać i będę o wiele ładniejsza niż teraz, nie będę się wstydziła swoich łydek i ud!!:) proszę o dokładne opisanie ćwiczeń ( jak to są trudne ćwiczenia). Może zdążę do wakacji lub do 2 miesiąca wakacji!! :[

Odnośnik do komentarza
Gość BrzydUlka33

Cześć. Jestem Ania. Mam pewien problem mam prawie 14 lat, mierzę ok. 165cm. i ważę ok. 64kg. Moje uda są za szerokie i za grube oraz moje biodra są za szerokie. Jadę w czerwcu nad morze i chciałabym zrzucić kilka kilogramów. Jak mogę to zrobić. Czy zna ktoś jakąś dobrą dietę lub odpowiednie ćwiczenia na zbicie tkanki tłuszczowej z brzucha i ud ?

Odnośnik do komentarza

Pilates na pewno wysmukli uda i biodra. Jednak na efekty trzeba troszkę poczekać. Ja pierwsze rezultaty zauważyłam dopiero po 3 tygodniach, a ćwiczyłam co 2,3 dzień. Jeśli do czerwca się nie poddasz, na pewno figura będzie zgrabniejsza. Poza tym zrezygnuj ze słodyczy, staraj się jeść mniejsze kolacje. Pij codziennie 1,5 litra wody. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz wysmuklić uda polecam kilka ćwiczeń:
1. Połóż się na boku i podeprzyj się na ugiętym łokciu. Obydwie nogi unosimy nad podłoże. Następnie górną nogę unosimy wyżej z palcami uniesionymi do góry. Potem wracamy do pozycji wyjściowej
2. Siądź na podłożu, podeprzyj się na obu łokciach i ugni kolana. Ruch polega na unoszeniu do góry miednicy tak, aby tułów i uda tworzyły linię prostą. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund
3.Połóż się na plecach z ramionami wzdłuż ciała. Nogi powinny być zgięte w kolanach, a stopy oparte o podłogę. Ćwiczenie polega na uniesieniu pośladków do góry, tak aby tułów tworzył linie prostą. Stopy silnie podciągamy do kolan, a pięty pozostają nadal oparte o podłoże. Z kolei nogi unosimy na przemian.
Oprócz ćwiczeń możemy wspomóc się w walce w codziennych czynnościach. Wchodzenie po schodach dobrze wpływa na uda i łydki, tak samo jak bieganie w miejscu z uniesionymi kolanami. Przysiady i półprzysiady oprócz tego, że wysmuklają uda to jeszcze modelują nam pośladki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...