Skocz do zawartości
Forum

Kaloryczność koktajlu mlecznego


Gość Pyros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moje pytanie to ile kalorii ma koktajl którego znalazłem na jednym z waszych tematów
A dokładnie w "Dieta na przytycie - przepisy" był tam przepis na koktajl
"zmieszać szklankę mleka, 4 łyżeczki mleka w proszku, 2 banany i 3 łyżeczki masła orzechowego"
Ile on ma kalorii ?
A i przy okazji aby nie robić dodatkowego tematu. Czy dzienne spojrzycie 4000 kalorii nie zaszkodzi mi ?
Wzrost: 185 (cm)
Waga: 65kg
Wiek: 13 no 14 za 2 miesiące
Zapotrzebowanie kaloryczne: 3195 (tak mi wyszło z kalkulatora zapotrzebowania kalorii)
BMI: 19
A i jestem bardzo aktywny jeśli chodzi o sport a chce przytyć 10-15kg.
Z góry wielkie dzięki za odpowiedz :)
Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza

Takie spożycie kalorii Ci nie zaszkodzi jeśli chcesz przytyć. Pamiętaj jednak o zbilansowaniu diety i aktywności fizycznej. W Twoim wieku nie musisz przechodzić na restrykcyjne diety, gdyż twój organizm się rozwija. proponuję abyś w swoim jadłospisie uwzględnił następujące wskazówki:
- staraj się jeść węglowodany złożone np: brązowy ryż, kasza gryczana czy jęczmienna.
- spożywaj dużo białka np pierś z kurczaka, chuda cielęcina, wołowina.
- z tłuszczy wybieraj oliwę z oliwek, olej słonecznikowy czy rzepakowy, unikaj masła, smalcu czy słoniny.
- Jedz pełnowartościowe śniadanie
- Na kolacje staraj się jeść białko i tłuszcze wymienione wyżej

Odnośnik do komentarza
Gość Patuśkaa4

kanapka z ogórkiem / masło "łaciate" kanapka z wędliną / masło "łaciate" kanapka z jajkiem / masło "łaciate" kanapka z pasztetem / masło "łaciate" kanapka z ketchupem tost z serem "domowa robota" tost z serem , jajkiem, mięsem "domowa robota" bułka słodka pączek kartofle z sosem + ryba kartofle z sosem + schabowy kartofle z tłuczem kopytka z tłuszczem pierogi z serem + tłuszcz spagetti zupa pomidorowa zupa grochowa talarki pieczone skrzydełka groszem i marchewka + bułka tarta

Odnośnik do komentarza

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ile kalorii mają wymienione posiłki, ponieważ nie określiłaś ich wielkości i rodzaju. Piszesz kanapka, ale nie wiem jakiej wielkości i jakiego rodzaju (chleb zwykły czy razowy). Poza tym, jaka ilość masła została użyta? Ryba była panierowana? Ile gramów tej ryby? Była to panga czy łosoś? Poza tym, wydaje mi się, że przykładasz zbytnią uwagę do liczenia kalorii. Pamiętaj, że obsesyjne liczenie kalorii może oznaczać zaburzenie odżywiania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...