Forum Żywienie i fitness

Wegetarianizm i wypadanie włosów POMOCY

Magda_wege

Magda_wege

Mam 17 lat. Od 8 miesięcy jestem na diecie wegetariańskiej. Od 2 miesięcy okropnie wypadają mi włosy. Wszyscy zazdrościli mi grubych i gęstych włosów, a dziś pomagają mi zbierać włosy z ubrań. Ich mniejsza ilość jest zauważalna. Wyciągam je dosłownie garściami po jednym myciu!! Jem bardzo duzo nabiału. Średnio 2 tygodnie w miesiącu, raz dziennie jem kotlety z groszku, fasoli lub marchewki. A w pozostałe dni miesiąca jakieś zupy warzywne, makarony z sosem itp. Chyba nie Jestem zbyt świadoma, co powinnam jeść. Proszę o pomoc! Co mogę zrobić dalej ? NIE CHCE BYĆ ŁYSA :(((((

201397 magda-wege Kobieta, 18 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ewelina.dietetyk

ewelina.dietetyk

Sięgaj po produkty pełnoziarniste (kasze, makarony, pieczywo razowe), nasiona i orzechy, które są między innymi bogactwem witamin z grupy B. Nie eliminuj nabiału, ponieważ jest to jedno z główniejszych źródeł białka w Twojej diecie. Zrób podstawową morfologię krwi i oznacz zawartość żelaza.

215020 ewelina-dietetyk Kobieta, 25 lat, Warszawa
DojczeKartofel

DojczeKartofel

Brakuje ci po prostu witamin i minerałów które są w mięsie więc czas je pouzupełniać. Jest strasznie dużo stron które piszą o tym co warto jeść przy byciu wegetarianinem :) Na pewno znajdziesz duzo rzeczy.. ja od siebie dodam buraki jako zmiennik mięsa w witaminy :)

215037 dojczekartofel Kobieta, 28 lat, Słubice
NH_Ursus

NH_Ursus

Witam:),
Wypadające włosy są konsekwencją źle zbilansowanej diety - podejrzewam, że masz spore niedobory mikroskładników. Najlepszym wyjściem jest zrobienie podstawowych badań i udanie się z nimi do lekarza, a potem do dietetyka.
Pozdrawiamy,
Centrum Dietetyczne Natur House Ursus

222987 nh-ursus Kobieta, 27 lat, Warszawa