Forum Żywienie i fitness

czym mogę zastąpić biały cukier?

~t...l

~t...l

Witam, chciałabym całkowicie wyeliminować zwykły biały cukier z mojej diety. Stąd pytanie czym mogę go zastąpić? Jaki słodzik będzie odpowiedni dla 13-latki?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

wilkakora

wilkakora

Ja mogę polecić Erytrytol Słodki Eryk - jak dla mnie najlepszy słodzi. Nie zawiera kalorii, ma praktycznie 0 indeks glikemiczny, w smaku przybliżony do cukru, ten konkretny pochodzi z Francji, a nie z Chin jak większość tańszych.

Ksylitol również jest ok ale ma tylko o połowe mniej kcal od cukru.

200317 wilkakora Mężczyzna, 29 lat, Warszawa
tyrael

tyrael

te dwa powyżej jak najbardziej (chociaż nie można przesadzać z używaniem ksylitolu). Poza tym, do czego ten cukier jest przez Ciebie używany?
jeśli chodzi o słodzenie tego, co pijesz - to lepiej od bezpośrednio przyzwyczajaj się do niesłodzenia, zamiast do zamienników. Jeśli jednak chodzi o przygotowywanie potraw, które cukru wymagają, to faktycznie te powyższe
możesz też spróbować przerzucić się na stewię, choć ma bardzo charakterystyczny smak i nie każdemu odpowiada. dlatego najpierw lepiej kupić mniej, na próbę:)

200799 tyrael Kobieta, 27 lat, Katowice
wilkakora

wilkakora

Miód nie zawsze, syrop z agawy nigdy. Jeszcze z dobrych słodzików jest tagatoza, ale ciężko dostępna. Stewia jak już zostało powiedziane ma bardzo charakterystyczny smak i większość moich znajomych nie może się do niej przekonać.

200317 wilkakora Mężczyzna, 29 lat, Warszawa