Skocz do zawartości
Forum

Czy mój plan na zagubienie wagi jest odpowiedni?


Gość SN. Io.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój wzrost wynosi 1.73m i ważę ok. 67KG. Moje BMI mieści się w normie, ale brzuszka wciąż jest sporo. Jem codziennie 5 posiłków ok. 1400kcal, ćwiczę codziennie i biorę suplementy diety. Tak wygląda mój codzienny plan. Czy robię coś nie tak? Moja waga cały czas stoi w miejscu.

Oto mój plan ćwiczeń:

1. Stań prosto. Unieś prawą nogę zgiętą w kolanie na ukos do wysokości klatki piersiowej. Skręcając tułów, dotknij lewym łokciem do kolana. Na przemian unoś raz lewą, raz prawą nogę po skosie i dotykaj kolan przeciwległym łokciem. Pamiętaj o zachowaniu prostych pleców. Przez całe ćwiczenie napinaj mięśnie brzucha, aby ustabilizować sylwetkę. Ćwicz 120 sekund.

2. Zacznij biec w miejscu unosząc kolana jak najwyżej. Ręce trzymaj ugięte w łokciach i rozluźnione jak podczas zwykłego biegu. Ćwicz 120 sekund.

3. Przejdź od pozycji deski na prostych rękach (oprzyj się na dłoniach i palcach stóp, pamiętaj o prostych plecach). Unieś biodra nieco wyżej i zacznij przyciągać raz jedno, raz drugie kolano do klatki piersiowej. Pracuj nogami dynamicznie, tak jakbyś się wspinał, ale w poziomie.
Pilnuj, aby nie unosić za wysoko bioder. Ćwicz 120 sekund.

3. Pozostań w planku opierając się na przedramionach. Pamiętaj o idealnie prostej linii, którą mają tworzyć głowa, tułów i nogi - nie opuszczaj ani nie unoś zbytnio bioder. Wytrzymaj w tej pozycji 60 sekund. Całość powtórz 3 razy.

4. Przygotuj 5-kilogramowy ciężarek. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach. Umieść obciążnik na klatce piersiowej, trzymaj go rękami za oba końce. Wykonuj lekkie brzuszki nie odrywając części lędźwiowej od podłogi. Zwróć uwagę na właściwy oddech – rób wydech przy unoszeniu się do góry, wdech przy opuszczaniu. Nie wyciągaj szyi do góry, staraj się trzymać głowę i tułów w jednej linii wykonaj 3 serię po 35 powtórzeń.

5. Pompki, 5 serii po 10 powtórzeń.

6. 5 kg hantle podnieś 15 razy, wykonaj 5 powtórzeń. Pomiędzy ćwiczeniem wykonaj 30 sekundowe przerwy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...