Skocz do zawartości
Forum

Jak zrzucić 6 kg?


Gość z...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem uczennicą 2 kl. liceum, mam 164 cm wzrostu, ważę 60 kg. Moja waga jest w normie, natomiast odkąd przybrałam na wadze znacznie pogorszyło się moje samopoczucie i zagłębiło zmęczenie oraz spadek kondycji. Bardzo chciałabym zrzucić min. 6 kg ale nie wiem jak się za to zabrać i mimo wielu przeczytanych artykułów na temat odchudzania oraz podjętych prób nie widziałam efektów albo pojawiał się efekt jojo. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Hej, przede wszystkim aby uniknąć efektu jojo, musisz gubić tłuszcz z głową, a nie przypadkowymi metodami. Przede wszystkim powinnaś zmniejszyć liczbę węglowodanów prostych, czyli cukierków, słodyczy przemysłowych, niezdrowych rzeczy, soków i "kolorowych wód". Jeśli po posiłku robisz się senna, może to oznaczać, że jest zbyt obfity. Spróbuj zmniejszyć porcje, tak żeby mieściły się w dwóch dłoniach. Powinnaś jednocześnie zwiększyć ilość ruchu, więcej spacerować, zamiast z wind korzystać ze schodów, częściej niż z podwózek autem skorzystać z komunikacji miejskiej. Aby utrzymać zdrową wagę, najlepiej ruszać się min. przez pół godziny przez 5-6 dni w tygodniu. Nie muszą to być jakieś szalone ćwiczenia, ale jakakolwiek aktywność, która sprawia, że choć troszkę się spocisz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...