Skocz do zawartości
Forum

Czy muszę zmienić nawyki?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od pewnego czasu jem neregularnie i niejem zdrowej żywności a chciałabym być zdrowa i przy tym ćwiczyć, jem dużosłodyczy niestety, jak bym nie widziała ich to bym wogóle do nich nie sięgnęła chociaż staram się. Rok temu schudłam dowymarzonej sylwetki, chociaż po Wigilii zieniło się to.Mam 15lat i ogólnie jak mam pieniądze i wpadnie mi coś że chce to zjeść to kupuję a potem mam wyrzuty. Nadrobiłam to schudnięcia z dodatkowymi kg.Musze zmienić nawyki żebym chciała żyć zdrowo?

Odnośnik do komentarza

Tak, nawyki trzeba zmienić. Od tego trzeba zacząć.

Poniżej fragment artykułu na stronie E-Poradni oraz cały link:
http://blog.e-poradnia.com/2017/08/17/zdrowe-nawyki/

"Zmiana nawyków polega na zmianie starego zachowania w nowe na zasadzie zastępowania. Jeśli oglądasz telewizję 3 godziny to teraz w to miejsce wstaw coś innego, równie przyjemnego, np. czytanie książki, spacer, rower, zaproś znajomą na herbatę, pobaw się z dziećmi. Zmiana nawyku często jednak wymaga determinacji, samodyscypliny, zaangażowania, wiary i regularności, bo niektóre nawyki są w nas silnie zakorzenione, dają nam ukryte korzyści i nasz umysł nie chce z nich rezygnować. Jak widzicie, nie jest łatwo. Nowa ścieżka w naszej głowie będzie się stopniowo wydeptywać, pierwsze 2 tygodnie wymagają największego skupienia".
https://e-poradnia.com/

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zastanów się, dlaczego sięgasz po słodycze. Czy to aby na pewno tylko zwykła zachcianka? A może robisz to w momencie, kiedy się nudzisz? Może wtedy, gdy ogarnia Cię smutek? Przyjrzyj się sobie, a kiedy już odkryjesz powody, dla których sięgasz po słodkie, zrób ze sobą umowę, że zaczniesz zmieniać te mechanizmy i od teraz jak dopadnie Cię dół to np. zadzwonisz do przyjaciela albo zrobisz 10 przysiadów. Chodzi o to, żeby wyrobić nowe nawyki w miejsce starych. Ale musisz konsekwentnie się ich trzymać, żeby mózg sobie je zautomatyzował i nie poddawaj się po jednym niepowodzeniu! :)

Odnośnik do komentarza

Przy wyborze soków musisz jednak pamiętać o ważnych kwestiach. Sok ma postać płynną i mózg nie zawsze może zarejestrować, że w ogóle coś zjadł. Tak więc może się okazać, że wypijesz kaloryczny sok z owocami, a mimo wszystko będziesz chciała coś zjeść. I trzeba też pamiętać o tym, że do przygotowania soku musisz użyć więcej produktów. Jeśli mówimy o warzywach to jest to korzystne, jeśli jednak będziesz pić też owocowe, mają one o wiele więcej cukru niż taki jeden czy owoce, którymi się najesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...