Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego mam problem z przysiadami?


Gość W...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 13 Lat i Mam pewien problem z Przysiadami . Tak , z przysiadami. Chodzi o to , że gdy robię przysiady pięty oraz te takie "wgłębienia w stopie" odrywają mi się od podłoża. Wtedy muszę utrzymać się na palcach i przodzie całej stopy. Jest to bardzo niewygodne i trudno mi utrzymać równowagę. Chciałabym wiedzieć jakie mogą być tego przyczyny i czy da się to jakoś wyćwiczyć? *Ps. dodam że od momentu kiedy się urodziłam i nauczyłam się chodzić , chodziłam tylko na palcach. Próbuje się tego oduczyć od jakiś 2 lat, lecz czasami gdy nie zwracam na to uwage chodzę wciąż na palcach.*

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Nie zrażaj się, tylko po prostu ćwicz. Mózg bardzo chętnie zapamiętuje wzorce ruchowe. To dlatego nie zapominamy jak się jeździ na rowerze, nawet jeśli długo z niego nie korzystamy :) Koncentruj się na prawidłowej postawie, o tym żeby kolana nie wychodziły poza linię stóp, a plecy nie były zgarbione. Jest też fajne ćwiczenie, które pozwoli Ci zmniejszyć ryzyko "odklejania" stopy. Będzie do niego potrzebna piłka fitball, którą przykładasz do ściany, a potem opierasz się o nią plecami. Potem zejdź w dół i wykonaj przysiad. Piłka cały czas jest oparta o ścianę, a Twoje plecy przyklejone do piłki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...